леле класичен max удар слотови

е онлајн покер правна во мејн

Миксер, рече тој, исто така, се очекува на поранешна Нова Граница, кој беше запленет со defaulted долгот од $625 милиони евра, за да останат празни за некое време.Во LVH, Миксер, се очекува да се види значително ниво на инвестиции од новиот сопственик.Имотот се извршува од страна на Американски Казино и Забава Својства ДОО, која е во сопственост на филијалата на Голдман Сакс & Ко леле класичен max удар слотови. "Има нова енергија ...
"Ние сме претпазливо се оптимисти во врска со Лента во 2013 година", рече Telles, комерцијални недвижности консултант со игри на поделба леле класичен max debuff слотови. SBE и Stockbridge Капитал најавено во април тие имаа обезбедено $300 милиони евра во финансирање да се трансформира на Сахара.На јужниот крај на Лента, Миксер очекува поголема густина развој на underused парцели.Тој рече дека половина хектари Лента многу може да се repositioned како три-приказна мало случувања, со надеж дека посетителите ќе "се остане подолго и трошат повеќе пари." Миксер не очекуваат ништо да се случи во "краткорочни" со Fontainebleau, Ешалон или поранешна Нова Граница сајт. "Тоа е за нова крв и енергија, кои доаѓаат во пазарот", изјави Смит е онлајн покер правна во канзас. "На Сахара проект ќе биде многу scrutinized", рече тој е онлајн покер правна во мејн. "Сем Nazarian е доведување на нови крв и инвестиции во областа.Тоа ќе ви помогне стимулирам областа." Nazarian е извршен ДИРЕКТОР на SBE Забава, Лос Анџелес-базирана компанија која поседува SLS-брендирани хотели во Беверли Хилс, Калифорнија., и Мајами.
Colliers International беше издаден на оптимист прогноза за да ги запознае своите нови игри поделба.Веќе добро познат играч во канцеларија, индустриски и малопродажни сектори на комерцијални недвижности бизнис, компанијата го донесе во ветеран Лас Вегас-базирани аналитичари и брокери за да креирате Colliers International Игри Група.Мајк Миксер, шеф на игри група, рече новиот поделба ќе обезбеди средства на процена, совети за стратешки набавка и продажба, и даночни услуги.Игри група вклучува Подароци Telles и Џош Смит, кои и двете неодамна работеше на БЛАГАЈНИЧКИТЕ Ричард медалот на честа.Миксер и неговиот тим се нахакан на Лас Вегас, особено кога станува збор за големи реновирање на Лента својства.Тој рече дека $1.5 милијарди бројка е пресметка на проекти или во изградба или планирани за следните неколку години е онлајн покер правна во кентаки. "Инвеститорите кои биле седи на маргините за неколку години се почнуваат да се види дека uptick", рече Смит инвестициите вклучуваат 500 милиони долари реновирање на Сахара во SLS Лас Вегас и redevelopment на Законот е Gamblin' Сала.Има уште една $750 милиони евра за целосна трансформација на Империал Палас во Quad, изградба на Linq и Skyvue проекти.На шпекулира продажба на LVH заедно со други можни се занимава носи кои вкупно до $1.5 милијарди долари.Игри на аналитичарите се оптимисти за реинвестирање во Hooters, и можна продажба на преземените Нова Граница парцели спроти од Дин Лас Вегас. "Постои можност за договор за да се затвори во 2013 година кристал и морско пристаниште казино aruba. На LVH функционира, но тоа е се.Тоа е средства кои се во потреба за свежи инвестиции." Colliers International Гејминг Група е исто така возбудени за промени во центарот на Лас Вегас.Смит рече областа го видел некој силен redevelopment со што Дерек Стивенс има направено на Г Лас Вегас и Златна Порта.Тој очекува Центарот на градот Гранд да биде последен хотел redeveloped, иако повеќе ресторани и трговијата на мало се очекува на Fremont Улица и Ogden Авенија.Тој кредитираат инвеститорот Сетх Schorr и неговата компанија, Петтата Улица Игри, со одгледување на центарот на градот Лас Вегас пазарот нудејќи нови искуства.