црн даб казино tuolumne калифорнија

флорида

32 Црвено прашања FY тргување ажурирање покажува NGR до 51 проценти во 2015 година На Гибралтар-базирани онлајн казино група 32Red има пријавени уште еден рекорд оперативни година во тргување ажурирање кои, демонстрирани годишно-на-годишниот пораст на нето игри на приходите од 51 процент во GBP48.6 милиони евра.Компанијата припише рекорд перформанси за да се фокусираше маркетинг, растот во своите основни бизнис, и големите GBP 5.2 милиони евра придонес од своите јули 2015 стекнување на Roxy Палата.Дупчење долу во NGR броеви:* Предводник на 32Red казино приходите се до 34 проценти година-на-година на GBP39.3 милиони;* Други операции изнесува GBP 2.4 милиони евра – 42 проценти y-o-y зголемување;* Италијански операции дадени GBP 1.7 милиони евра во NGR – up 54 проценти од година на година.Позитивните перформанси продолжи во новата година, со приходи за прв 19 дена во јануари до 27 проценти за истиот период на почетокот на 2015 година, а повисока од 54 проценти ако Roxy Палата придонеси се factored во.Главен извршен Ед Ware рече:"Јас сум воодушевен да се пријавите рекорден учинок во приходите за 32Red во 2015 година, и покрај значително регулаторните и на даночните headwinds.Овој одличен резултат е одраз на силата на 32Red бизнис, нашите талентирани и посветен тим, како и нашата прва класа маркетинг и привлечен брендови."Како резултат на силна органски раст, дадени во текот на годината, како и непречено интеграција на Roxy Палата бизнис, Компанијата очекува да извештајот EBITDA малку пред очекувања за 2015 година кога го објави својот прелиминарните резултати во четвртокот ."Стекнување на Roxy Палата бизнис во јули беше совршено се вклопуваат за нас, надополнување на силна органски раст на 32Red кои се забрза во директен одговор на зголемените и ефективен маркетинг, инвестиции во годината.Маркетинг расходи ќе се зголеми повторно во 2016 година и очекувам да извештајот понатаму силен напредок во бизнисот." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година црн даб казино tuolumne калифорнија.
Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] казино во livingston тексас naskila.