она што ќе се подигне во покер

покер тексас дојде si gioca

Дизни Светот Услуги, која тврди дека да се направи соништа, им помогна цртичка соништата на оние кои долго за проширена коцкање во државата на Флорида.Финансиски податоци испратени на државна Поделба на Изборите веб-сајт покажа дека Дизни работи тивко, со цел да се спречи коцкање експанзија во Флорида – фрлаат илјадници долари на политичкиот комитет "на Гласачите во Полнење" на 3 април, 2017 она што ќе се подигне во покер.
Во сите, комитетот собрани $287,675 во април, со 250.000 $за доаѓаат од Дизни Светот Услуги и $30,000 од Флорида Ресторан & Поднесувањето на Друштвото.Комитетот потрошени $140,709, со $103,792 ќе фирмата Националниот Избирачки Теренски, Inc.за петиција за собирање.Според групата за информации на Facebook, Избирачите Задолжен е спонзорирање на гласање иницијатива "да даде Флорида гласачи, а не политичарите, ексклузивното право да го одобри или да не ја одобруваат казино коцкање." Многумина, сепак, видете на групата како трн дека ќе го направи тоа потешко и потешко да се прошири коцкање во Флорида.Дизни поддршка за Избирачите Задолжен jibes со corporation претходните тврдења дека дестинација казина ќе ја расипам семејно-пријателска атмосфера дека нејзините DisneyWorld одморалиште сака да даде исклучи.Дизни е една од највисоките ако не и на врвот – соработник во политичкиот комитет кампања минатиот месец.Притисни за Флорида избирачите да има исклучиво право да одлучи дали да го овласти казино коцкање е стекнување на влечење во последниве неколку недели.Минатиот месец, на Флорида Врховниот Суд фрлил својата поддршка за предложените државата уставните амандмани на евиденцијата и одобрување на нови коцкање.КОМЕТАЛ глас беше 4-2 со Главниот судија Хорхе Labarga и Судии Барбара Pariente, Peggy Quince и Чарлс Canady во мнозинство, додека Судии Ricky Polston и Р покер тексас colore на terra. Фред Луис dissented.Правда Алан Lawson, кои се приклучија на судот на крајот на декември, не учествуваат.Гласачи Задолжен мора да поднесе стотици илјади потврдена петиција потписи на изборите, овластените лица за да се добие мерка на ноември 2018 гласање.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер тексас boyaa versi 561.