топ 8 на покер раце

888 казино промо код постојните корисници

Спортско обложување беше тема на дискусија на денешниот претрес во Домот на Претставници' Судството Поткомитетот за Криминал, Тероризам, Homeland Security, и Истраги, и индустријата за игри експерти сведочеше дека премногу регулиран пазар само ќе им овозможи на подземни и оф-шор нелегално sportsbooks да напредува.Пет сведоци дадени нивните соодветни експертиза и мислења, да Куќата поткомитет.Критичарите на либерализација на спортски обложувања по Врховниот Суд Може да донесе одлука да се симне долу на сојузниот забрана издадени закани за опасностите од прошири коцкање и обложување на мобилен.МАК spokeswoman Jocelyn Мур изрази загриженост дека широка правни спортски коцкање го загрозува интегритетот на спортот.Напротив, Американски Игри Асоцијација Виш ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Јавните Работи Сара Slane и Невада Игри Одбор за Контрола Стол Беки Харис откриваат нивните ставови и мислења за тоа зошто соодветно регулиран пазар е во најдобар интерес на лиги, коцкари, и федералните и државните власти.Поточно, на две изјави поткомитетот дека државите одлучуваат да ја легализира спортско обложување треба да се однесуваат на Невада е златен стандард, кој е регулирање на sportsbooks за неколку децении топ 8 на покер раце. "АГА не верува дополнителен слој на сојузниот регулаторен надзор е потребно," Slane прогласи 888 казино добрите и лошите страни. "Исто како Конгресот има refrained од регулирање на игри на среќа, слот машини, маса игри, и други коцкање производи, треба да ја напушти спортски обложувања надзор на држави и племиња, кои се најблиску до пазарот." Сослушувањето беше резултат на Сенаторите Orrin Насад (R-Јута) и Чак Шумер (Д-Њујорк), велејќи федерална рамка треба да се создаде за да ги форма унифицирана регулаторна средина.Шумер верува дека е императив за "федералната влада да преземе водечката улога и да ги обезбеди потребните насоки за спречување на несигурност и конфузија за лиги, државните влади, и фанови слично." Харис рече заштита на интегритетот на спортски е од најголема важност, а тоа е зошто регулирани книги се во секој најдобар интерес 888 казино промо код велика британија.

"Спортско обложување скандали се со поголема веројатност да се случи во нелегални пазари, каде што не постои законска одговорност, каде следење обложување модели нема причина за загриженост, и беа линија движења може да не е важно," Невада е главен игри регулаторот сведочеа.Харис додаде дека државите ќе биде мудро да се разгледа Невада е спортски обложувања регулативи, кои може да се "помогне водич други јурисдикции преку ова историско време." Таа заклучи дека државата коцкање регулатори се повеќе од опремени да го надгледува спортско обложување без дополнителни федералната власт.Поткомитетот Стол Џим Sensenbrenner (D-Висконсин) побара од панел, "If I were трчаат наоколу со fistful на пари што јас сакав да се обложи, каде што ќе одам кога нелегално sportsbook нуди сите овие други добрите дека правно sportsbook не?" Slane одговори: "Ти хит на ноктите на главата.Спортско обложување е ниска маргина бизнис, па со цел за нас да се натпреваруваат со нелегалниот пазар треба да има на политики во место, што им овозможи на нас за да понудат конкурентни шансите и се вози сообраќај кон нашиот правен сајтови." Slane додаде дека 70 проценти од bettors кој во моментов пристап до нелегални sportsbooks велат дека тие ќе се коцка на правни сајтови ако шансите се исти.На АГА претставник заврши со наведување overburdensome даночни стапки и непотребни сојузна регулаторната слој ќе се спречи sportsbook од нуди коефициенти кои се натпреваруваат со оние кои се наоѓаат на нелегалната книги.На крајот на расправата, Rep 888 казино промо код постојните корисници. Sensenbrenner чудно заклучил: "мислам дека сите да се согласиме, е дека за Конгресот да се направи ништо не е најлошото можно решение.Значи, имаме некоја работа да се направи." Тој потоа adjourned спортско обложување претрес. како да се пресмета покер рака комбинации.