казино heist изберете свод содржина

pokie магија слотови free download

Ли Дејви продолжува својата конфесии серија со поглед на важноста на осигура дека ќе имаат повеќе струи на приходи.Јас работев во железничкиот индустрија за точно 19 години.Кога седнав да бидат интервјуирани од страна на човекот кој изгледаше неверојатно како Rowan Atkinson, тој ми рече дека сум бил за да се добие нешто што нема многу луѓе во велика БРИТАНИЈА би можела да добие повеќе.Работа за живот.Ми се верува, како и.За следниот 19-години јас се искачи на менаџерската скала и како што јас го зафати секоја rung мојата позиција се чувствува посигурно.Луѓето кои беа водење на компанијата ставен врз мене елитна листа на кадрите што верува може еден ден да се кандидира на компанијата.Војниците на земјата почна да ме викаат Минг на Безмилосно и моите врсници ме повика Златни Топки.Јас може да не е во ред.Имав работа за живот.Потоа во 2007 година на целиот свет shuddered како што се возеше право во најголемата финансиска криза имаше и искусни од Големата Депресија од 1930-тите.Луѓето престанаа да трошење, што престана да се движи челик и работи мораше да се промени.За среќа, јас преживеале cull, но се тресат до раце ме нов генерален Директор.Тој беше тешко човек.Еден преживеан.И одеднаш целиот мој свет беше превртено наопаку.Тој не сакал мојот златни топки.Јас научив неколку работи под негово tutelage.Научив дека ако влезе во борба со твоите генерален Директор тогаш се случува да се изгуби; научив дека мојата иднина е во рацете; и научив дека Rowan Atkinson беше лежи копиле.Одеднаш, прекрасен позиција се чинеше толку ранливи.Ако јас бев да се изгуби оваа работа што ќе ја направам?Ова беше мојата единствена приходи и по 300 зборови јас полека да се добие мојата поента.Не ги ставајте Сите Јајца во Една Кошница Мојата прва голема пауза во покер индустрија – од финансиска гледна точка, беше кога PokerNews потпишан ме да работат со нив како живеат турнир репортер.Сакам да работи за PokerNews.Тие се одличен работодавачот и јас должам нив голем долг, но кога станува збор за уметноста на комуникации тие имаат многу да научат.По положувањето на мојот живот известување тест со летање бои во 2010 година Европската Покер Турнеја (EPT) Главниот настан во Лондон, јас брзо се пресели за на работа во Барселона и во Виена.Тоа е голем момент за мене.За помалку од 12 месеци, имав најде прилив на приходи кои би ги платите месечните сметки.Јас знаев дека е потребно уште да се работи за да се чувствуваат посигурни, но како гледав во EPT Распоред за таа година би можел да безбедно мапата надвор добар буџетски план.Потоа EPT Прага дојде и отиде и јас беше побарано да присуствуваат.Тогаш јас беше побарано да оди на EPT Берлин и потоа падна во последната минута.Повратна информација беше изолирачки во својата тишина, и јас научив многу моќен лекција.Вие треба да имаат повеќе струи на приход ако сте за да преживее во оваа игра.Јас пишувам помеѓу 40-50 статии неделно за седум различни покер или коцкање поврзаните компании, и јас сум во живо на репортерот за Светот Покер Турнеја (WPT) не-Американски настани.Оваа листа никогаш не останува стагнира за многу долго време.Буџетите се намали, луѓето се менуваат, позициите промени, како и стратегии за промени, но јас ќе треба промена на нуклеарна големина пропорции за сите мои приходи да престане во една ненадејно да се појави.Треба да научите да се преживее и да се прилагодат во лицето на криза, но тоа секогаш е подобро да се позиционира себеси доволно добро дека кризата никогаш не доаѓа.Ако се грижиш за губење на еден договор, тогаш ќе се премногу се потпираат на кои работодавачот.Значи она што треба вие да направите за него?Ќе работиме напорно.Ќе работат на вашиот ореви off.Вашата работа вашиот Марија off.Ќе работиме повредно од било што друго во бизнисот.Ќе се стави на вашата работа таму, да бидат признати, critiqued, го мразеше и сакани.Ќе ја напишете додека врвовите на вашите прсти осилото, вашиот грб заклучување тесни и вратот почнува да болка.Но, што ако немате било каква работа?Потоа ќе работат напорно.Ќе добиете во лицата на луѓето.Ќе го испрати пет терени исклучување на ден.Ќе го купи маркетинг книги и да научат како да се продаде.Ќе се задржи само на држење на.Секој пат кога ќе се чекор пред ѕидот ќе одиме право, преку тоа.Не постојат чудесен телефонски повици.Не се договори со преданието од небото.Сè се случува со вас, бидејќи на енергијата и вибрациите што ќе се стави таму.Ова не е работа за живот.Но, ако имате осум или девет од нив и еден од нив реши да се земе сето тоа далеку од вас, тогаш ќе може да преживее.Можете да се задржи на пишување.Тие може да се задржи за читање.И тоа е она што тоа е за сите.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино heist изберете свод содржина.