Pokie колега казино без депозит бонус

топ казино во лос анџелес

Ние продолжуваме нашата копаат во навиките и рутини на професионални покер играчи со погледне во факултетот и foibles на Grosvenor Казина спонзорирани про, Џеф Kimber.Јас прв пат играше со Џеф Kimber за време на Grosvenor Велика Британија Покер Турнеја (GUKPT) страна-настан во Кардиф Залив.Тој е седиште на моите директни лево.Играта беше Штип-Граница Omaha (PLO).Не можев да се одржи четири картички во мојата рака без покажува целата табела.Бев толку нервозен моето лице почнале да се издува како што имав Diphtheria.Тој тропнал ме.На Гадот,.Никогаш не сум се зборува за него, вербално, но тој реагира на Facebook Messenger побрзо од Кит Флојд користи за да се одговори на стакло на француски Шампањ удар под носот додека тој ја чекаше својата souffle да се зголеми, и за тоа, јас засекогаш ќе биде во неговиот долг pokie колега казино без депозит бонус. Hendon Моб покажува дека Kimber има освоено $1.7 метри во живо на турнири, со повеќето од неговите редовни грав доаѓа на GUKPT.Во 2006 година, тој го заврши деветтата во Светот Покер Турнеја (WPT) Bay 101 Снимање Ѕвезди настан за $100,000 pokerstars светското првенство на покер.

Една година подоцна, тој освои €2,500 купи-во Светот Главите-Up Првенство во Барселона за €125,000, и во 2009 година, тој го заврши второпласираниот да JC Tran во $2,500 купи-во Тенџере да се Ограничи Omaha (PLO) настан во Светската Серија на Покер (WSOP) за $145,656 топ казино во biloxi мисисипи. Но што е најважно, Kimber е мелење на живеење надвор од оваа игра, за добро повеќе од една деценија и половина, ајде да дознаете како ќе сме?Што е вашето барање за слава? "Дали треба да има еден?Поранешниот Светски Главите Нагоре Шампион?GUKPT победник?Grosvenor спонзорирана од ујп?Интервјуирани Роб Ли, на капитенот на Њукасл, на една недела пред Финалето на Купот кога бев спортски новинар.И телефонски разговараше со Фил Џексон, кога тој беше тренер на Чикаго Булс." Кога не вашите аспирации да стане покер играч почне? "Гледајќи Доцна Во Ноќта Покер.Не е сигурен дека сака да биде покер играч, но јас ја гледав, а потоа ми и сестра ми одигра против едни со други, а тоа впечатоци на легендарниот hushed тон коментари на Џеси Мај.Јас не сакаат да се откажат од мојата кариера како новинар, но јас не би биле дадени шест недели неплатено отсуство на претходната година, што јас би го поминал во Вегас да се игра, и јас не бев нема да биде дозволено иста повторно.Јас преговараат мојот прв про договорот, па знаев дека сега е потребно да се откажат од работа, а потоа преговараат пет слика може да се исплати од работа земајќи доброволно вишок како мојата позиција беше да се премести.Ако тие би рече дека не би требало да поднесе оставка следниот ден, но добив блеф преку!" Како не ќе го поминат првиот час кога ќе се разбудам? "Проверка на мојот телефон, одговарање на пораки од оние кои работат нормално часа, проверка со i-базени тим (i-базени е фантазијата и спортски предвидување сајт поседува мали % и мислам дека нема да биде следната голема работа!Јас гледам по комуникации за i-базени и сум толку горди на него; имаме голем тим!)" Во кое време од денот да не најдете полесно да се игра покер и зошто? "Јас би можеле да играат во секое време, но јас мразам започнува рано, јас само не мислам дека тоа се вклопува во играта.Кога UKIPTs (се сеќавам на нив) воведен, 10 во start time јас никогаш не играл друг.Мразам на WSOP 11 am започнува, што не е во ред со пладне!Јас не сакам да станувам во 9 часот до играат карти!Мислам дека мојата издржливост е толку добар како некој иако, јас може да игра многу долги сесии без пауза и без да се прави било (дополнителни!) грешките." Дали имате дефинирани цели за колку раце/сесии ќе се игра во недела: и живо и на интернет? "Не, не на сите, мислам дека тоа е грешка.Мислам ако играта е одлична и некој е давање пари далеку сум јас случува да застане, бидејќи сум освои две buy-in?Одговорот е не!" Каде ќе игра онлајн, какви видови на игри, и удели? "Јас ја играат на Grosvenor Покер, плус неколку други сајтови.Јас ја играат 1/2 и 2/4 PLO парични игри и главно сателити во однос на MTTs.Сум свирел како високо како 400/800 во ретки случаи во минатото (иако јас би стрес бев краток редење!) и 25/50 редовно, но игри се построги.Јас не сум алчен, и може да победи или изгуби многу играње на удели јас ја играат токму сега.Како тоа се случува, јас не мислам на игри се многу построги понатамошниот до скала ќе се оди, не се некои големи играчи, но splashy китови не мелење мали удели, ќе ги најдете во поголемите игри премногу." Истото прашање за во живо? "Јас не игра доволно во живо на парични игри.Јас ги најдете фрустрирачки, бавно, и исто така, постојат многу повеќе карпи кои чекаат да се игра ореви, особено во PLO игри.Претпочитам да си играат три маси на 2/4 од една табела на 5/5 телевизија.Турнири мудро јас ја играат секој GUKPT, тие се оригинален и најдобар, и јас сум многу горд на мојот рекорд во нив, со најмногу конечните табели и cashes.Таму е еден од оние секој месец, додадете во 7 недели во Вегас во текот на летото, еден месец надвор на Божиќ, и тоа не е премногу тешко да се пополни вашето време со live comps.Јас ќе се игра добра турнири далеку од GUKPT насекаде, но јас се чувствувам многу повеќе дома со Grosvenor отколку каде било на друго место." Дали имате одредена рутина која ќе оди преку пред да се започне на онлајн покер сесија? "Не, иако мислам дека можеби тоа е нешто што јас треба да се погледне во.Јас сум убеден дека оние кои преглед сесии и да се види видеа за обука имаат предност, па мојот план е да се посвети повеќе време да го направи тоа, оваа година.Јас лекување на крајот на WSOP како на време да се направи некој вид на Нова Година резолуција, за да се подобри мојата игра, погледнете во она што го научив во интензивна седум недели играње многу, она што јас треба да се подобри и што можам да учат од другите." Истото прашање за во живо сесија? "Јас навистина се обиде да се одмори и unrushed кога ќе се игра во живо, до точка претпочитам доцна рег или одат и да седат во бар за 10 минути и да го пропушти некои на турнирот од обратат до има не била доволно да се спие, или брзаат да маса и во големо тенџере јас сум неподготвена за.Идеално, сакам да биде седна за прва рака и никогаш не ја пропуштајте нешто, но мислам дека спиењето/остатокот е толку важно што јас би сакал да го пропушти раце, отколку да не ги играат на најдоброто од мојата способност." Опишете вашиот мелење станица постави топ казино во лос анџелес. "Јас не игра доволно голема сесии да има еден повеќе.Јас не се користат да се користи биро врвот, но сега сакам да се игра парични седниците на интернет кои можат да бидат долги или кратки што ми се допаѓа, јас се користи лаптоп, седевме во дневната соба." Она што алатки дали користите кога играте покер, во живо и на интернет? "Јас се користат да се користи ПОЛИТЕ, но најдов јас не прави доволно добри одлуки.Сакам да биде во можност да ги пратите резултатите и реприза раце, но јас не сакам да се потпираат на броеви да се донесуваат одлуки без барем да се гледа како на играчот е играње.Сметам дека јас сум повеќе фокусирани без HUD, па јас престана со тоа.Живеат, јас не сум сигурен што tools можам да ги користам, јас имам iPad и некои слушалки?!" Какви се вашите размислувања за слушање музика кога игра?Ако не, она што го слушате? "Јас генерално слушате музика кога свири во живо, и, исто така, кога јас сум длабоко во ретки онлајн турнири јас ја играат (иако тоа е повеќе за да бидете сигурни дека имам ТВ надвор и не сум гледа тоа!).Ми се допаѓа да се обиде и да го користите музичкиот да се влијае на мојата игра.Ако јас сум играње премногу слаб/тесни, добивам Guns n Roses", други камен, или рап музика.Ако јас сум навалена, јас ќе добие Џек Џонсон, Бен Хауард тип на работи.Во текот на WSOP Главниот Настан, јас одигра песна наречена јас сум Силна страна на Поли Scattergood одново и одново (неколку пријатели ми кажа дека тие се слуша само една песна над и во текот на целиот ден, па се обидов тоа!) и сигурни играв силна, не е слаба, како и текстот на песната се каже." Она систем го користите за земање белешки на противникот, во живо и на интернет? "Не постои вистински систем, јас бојата особено во готово игри, па јас може на самото место добар маси да седат во.Повеќето од моите забелешки се приказни за горко со рака историја на некои ужасно лоши победи тие го стави на мене." Дали имате одредена топла надолу рутина откако ќе завршите со сесијата? "Не фрлање на лаптоп низ собата се брои?!Не, јас се обидувам и да заборави на седницата, а не нешто друго, а потоа се враќаат назад за да ги видиш големи раце подоцна/следниот ден." Што правите на час секој час кога игра онлајн? "Погледни работи како Facebook и-мејл дека јас не се обиде да го направи кога свири." Што правите за време на паузата на телевизија настан? "Се обиде и да се избегне слушате лошо отчукувања!Се кандидира на сите големи раце/ситуации минатото играчи почитувам, и исто така да прашате за било какви информации за играчите, не знам." Она што не те јаде и пие кога ќе се игра, и во живо и на интернет? "Нема алкохол додека можеби лекување на себе си на едно пивце во текот на последните ниво на ден!Парични игри јас само ќе пијат за да се обиде и да се прикаже слика во готовина игра, каде што луѓето не ме знаеш." Она што е за процесот на ревизија? "Јас се обиде и да ги видиш големи раце пред да се почне уште една сесија, или подоцна истиот ден или следниот, но мислам дека би можело да се подобри тука." Како да се едуцира себе си за покер? "Зборуваме за играчи јас ја почитувам.Мојот WSOP резолуција е да се вратам во стратегијата видеа и четка мојата игра." Како не ќе го подобри вашето ментално држава? "Јас не мислам дека тоа треба да се подобри.Мојата ментална сила е една од моите, и, предности." Колку вашите време е поминато во играње наспроти учење? "90% играње.Мислам дека е премногу." Како знаеш кога да се запре сесија? "Кога јас сум биста!Сериозно, мислам дека тоа е еден милион долари прашање, а не оној што го знаеме вистинскиот одговор е да.Јас седат надвор кога јас се чувствувам како таму не е многу вредност во играта повеќе, или кога рибата има лево или исчезна биста." Се што свесно се обидуваат да се емулира стил на одреден играч?Дали имате луѓе кои изгледаат како модели за вашата игра? "Бр.Јас почитуваат голем број на играчи и да се обидат и да се земат најдобрите делови од нивните игри во рудникот.Јас бев единствената личност во мојот клас да се добие целосна оценка за мојата GCSE Географија предмети.Она што не е позајмуваат три другари' работа и подобрување на нивните најдобри делови и комбинираат сите.Јас го стори истото со покер!" Е покер лесно?Доаѓа природно за вас? "Да, тоа е лесно во основно ниво.Понекогаш те заборавам колку си добар кога ќе се стави во мека областа на аматери кои можете да ги празникот на.Но тоа е, исто така, игра каде што тоа е лесно да се остави зад себе, ако остатокот на вашиот слава.Кога јас прв пат почна да игра во живо пред 12 години, некои од постарите играчи кои јас погледна кон беа поставени во топ казино во хо chi minh.