магија дијамант казино lewistown мт

црното ops 4 казино мапа

Регионален казино оператор Eldorado Места има продадено три од своите места за да се ривал Век Казина и недвижен имот и инвестиции доверба VICI Својства.Во понеделникот, Eldorado информирани инвеститори дека го достигна $385m договор да се исклучи својата Западна Вирџинија сопственост Mountaineer Казино тркачката патека & Resort (на сликата), заедно со две Мисури riverboat работење – Isle Казино Кејп Girardeau и на Лејди Среќа Казино Caruthersville – да Век и VICI.Под претпоставка дека регулатори одобри, ги Век ќе плаќаат $107m за контрола на три места' операции додека VICI ќе пони до $278m да се стекнат со казина' земјиште и недвижен имот и средства.Договорот бара Век да се плати VICI почетна годишна кирија од $25m на три својства за првите 15 години, со четири пет години обновување options магија дијамант казино lewistown мт. Eldorado извршен ДИРЕКТОР Том Reeg нарекува понеделникот продажба соопштение "во согласност со нашите продолжение се фокусира на оптимизирање на резултатите од нашите регионални игри платформа, генерирање на раст преку стратешки стекнувања и реализација вредност преку продажба." На продажба, исто така, може да укажуваат на Eldorado желбата да се ослободи некои пари и да се поедностави своето портфолио пред можен договор за да се здобијат со Цезар црното ops студената војна џек линкови. Eldorado постојано се лебдеше како водечки кандидати да имаат корист од Цезар инвеститор Карл Icahn е желба да се оцртува до Цезар' казино империја во лесно сварливи делови црното ops 4 обичај класа 17 слотови.

VICI беше откачи надвор од финансиски потешкотии казино оператор Цезар Entertainment Corporation во 2017, како начин на остварување на некои готови пари црното ops 4 казино мапа. VICI има во последно време се шири надвор од нејзините Цезар корени, вклучувајќи teaming со Penn National Игри на договори за Margaritaville Одморалиште Казино во Луизијана и Greektown Казино во Детроит.На Колорадо-базирани Век Казина работи неколку особини во својот дом држава заедно со простор во Канада, велика БРИТАНИЈА, Полска и Аргентина.Век ко-ДИРЕКТОР на Ервин Heitzmann наречен три Eldorado казина "атрактивни средства во силни, стабилни пазари", додека ко-извршен ДИРЕКТОР Петар Hoetzinger рече дека договорот ќе го направи Век "водечка регионална казино оператор во Северна Америка" со 10 места на континентот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како можам да го запре коцкање за добра.