што значи тоа да се обезбеди вашиот облог во blackjack

intertops казино црвено без депозит бонус кодови 2021

Вашингтон D што значи тоа да се обезбеди вашиот облог во blackjack.

член на советот Џек Еванс воведе сметка што ќе ја легализира спортско обложување во U што значи тоа да се осигура се обложи во blackjack. капитал, Вашингтон Пост пријавени.Еванс рече на советот појадок дека федералниот округ мораше да дејствува брзо со цел да се добие сигурен чекор на индустријата, која беше забранета во повеќето делови од земјата до Врховниот Суд го укина забраната минатиот Мај што значи тоа да се одржи во покер. "Ние можеме да се биде првиот и да добијат многу пари или 51 и не се никакви," Еванс рече.Според Вашингтон Пост, најблискиот место за луѓе во окружниот да се обложи на игри беше во текот на еден час далеку, во Западна Вирџинија.Соседните држави Мериленд и Вирџинија не се легализирани спортско обложување, иако Мериленд не се казината.Законот ќе се измени постојниот закон кој им овозможува на игри на среќа, дневен број на игри, и бинго и томболата за добротворни цели.На овие, "спорт wagering" ќе бидат наведени.Правилата и регулативите ќе се донесат кои ќе владеат обложување спортски, како и максималните износи што може да бидат wagered, видот на wagering билети, и сметководствени методи на оператори.Лиценца такси се поставени на $50,000, обновливите извори на секои пет години.Оператори ќе се наплаќа од 10% данок.Половина од собраните даноци ќе фонд на окружниот 'Раѓање до три за сите' рано детско образование програма, со другата половина финансирање на Комисијата за Уметности и Науки.Вишокот средства, тогаш ќе се оди до генералното област фонд.Г.В.Советот Претседател Фил Mendelson рече дека иако тој не сакал легализација на коцкање, тој ќе го поддржи Еванс' сметка во секој случај intertops казино црвено без депозит бонус кодови 2021. "Јасно е дека жителите имаат долго време е прифатен.. intertops казино црвено слободни чип. коцкање на природата како лотарија и интернет спортски коцкање...

па тоа е важно да се измени законот да се одрази на Врховниот Суд дејствија," Mendelson рече.Еванс рече дека тој имал изработен предлог-законот заедно со канцеларијата на Градоначалникот Muriel Bowser, чија началникот на генералштабот на Џон Falcicchio рече, "Спортско обложување може да ни помогне фонд критична програми, да создаде работни места за Окружниот жители и им овозможи на посетителите и commuters и понатаму да учествуваат во нашата економија." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre intertops казино црвено без депозит бонус кодови.