покер маси на бис бостон

начин да се справи во покер

Ivey надолу речиси еден милион текот на минатиот викенд, На меѓународниот висок удели покер про Фил Ivey, кои очигледно досега eschewed на Светската Серија на Покер оваа година да се игра онлајн од Macau на Pokerstars nosebleed маси, наводно, претрпе голем хит текот на минатиот викенд.Високиот Удели База на Податоци, извештаите дека сите изјави Ivey е bankroll беше намалена од $968,000 по torrid 3,500 раце, со својот загуби досега во 2015 година за повеќе од $2 милиони.Можеби тоа е причина зошто тој е, наводно, се упати кон Лас Вегас оваа недела да се види дали тој може да финтата неговиот единаесеттиот победник е хривнија.. покер маси на бис бостон.
и пари што оди со it начин да се победи во blackjack. By наспроти тоа, Cort Kibler-Melby имаше голема недела на интернет, според HSDB, завршувајќи со најголем профит во $733,000.Никој друг не дојде дури и во близина на две во губи и победа удели.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година начин да се победи во покер. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] начин да се справи во покер.