спин до казино без депозит

како да се победи пари во казино круна

Ние сме сега само часа оддалеченост од прво лице-off на 2011 Стенли Куп Финалето и според ексклузивен анкета спроведена од страна на Ipsos Рид за Rogers Sportsnet, на Canucks навистина и статистички немаат тежината на Канада на нивните грбови.Според анкетата, во близина на две третини од Канаѓаните (62%) се надеваат дека Ванкувер Canucks ќе биде првиот Канадски тим од 1993 година да се донесе на Стенли Купот дома.Компаративно, само една десетина (11%) се навива за Boston Bruins победа.Нешто над една четвртина од Канаѓаните (27%) немаат мислење.Стив Mossop, Претседателот со Ipsos Рид во Западна Канада, рече за наодите, "Тоа е 18 долго години од Канадски врз основа NHL тим е добитник на Стенли Купот и тоа изгледа како на земјата е претежно велејќи" ние сакаме назад – сега поддршка на сите фанови низ земјата." Како што се очекуваше и како и на претходната анкета потврди поддршката за Canucks е најсилен во Британска Колумбија, каде 83% од жителите се "Canuckle Глави".Сите на Канада има скокна во странство, како и.Тука е дефект регионот од регионот за поддршка за Canucks низ Канада: • Алберта – 60% • Саскачеван/Манитоба – 66% • Онтарио – 63% • Квебек – 51% • Атлантскиот Канада – 57% Навистина Квебек?По она што го Bruins не на Habs?Навистина Квебек?Претпоставувам дека тие не сакаат да се одделат.Чудно, на Boston Bruins се најдат џебовите на Canucks мразители кои всушност ги поддржуваат во Канада, повеќето од кои доаѓаат од Алберта (17%) и Квебек (18%), додека само 7% од Британските Columbians велат дека тие се навива за Бостон.Се разбира, ние може да се претпостави дека 17% во Алберта се Гасови, извинете, Пламен фанови спин до казино без депозит. Oilers фанови знаат подобро.Тоа би можело да биде банер година за Канаѓаните ако Canucks да победи на Филџанот.Таму е веќе танцување во Канадскиот улиците како Winnipeg доби потврда дека Точно Северна ќе биде донесувањето на Атланта Thrashers франшиза на градот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre спин до казино слободен врти.