бесплатно симнување на слотови за ipad

oneida казино чад продавница часа

Baccarat бизнис продолжи да блеска, Laughlin се движат нагоре и фудбал wagering чуваат на Невада казино индустријата од поголеми севкупно намалување.Казина националната собрани $954.3 милиони од коцкари во текот на октомври, пад на 2.58 проценти во споредба со истиот месец пред една година, Игри на Одбор за Контрола рече во средата.Резултатите, заврши два месеци работи на зголемување на игри приходи фигури.На Лента, игри приходите падна 5.06 проценти во октомври до $551.3 милиони евра.За првите 10 месеци од 2013, во Дресот на игри приходи се до 2,4% во текот на 2012 година, додека националната износи се до 1%.РБЦ Капитал Пазари игри аналитичар Џон Kempf опишани октомври како "релативно слаба месец, која би можела да се влоши ако не се за силна baccarat игра на Лента." Во Лас Вегас, baccarat приходи се зголеми 16.5 проценти до $151 милиони евра, додека wagering на играта зголеми 28.7% на $1.1 милијарди долари.Сепак, и покрај позитивните baccarat изнесува, слот машина приходи на Лента одби 10.9 проценти.

"Од страна и големи, октомври резултати беа приказна за две приказни, како здрава baccarat волумен добивки беа повеќе од поместување од слабите слот и рулет тома," Wieczynski рече.Имаше два светли точки во текот на месец.Националната wagering на колеџ и професионален фудбалски поставување на сите времиња, месечна евиденција на $342.6 милиони евра.Приходите од фудбалот wagering зголемен 390.2 проценти до $18.1 милиони денари, што во споредба со загуба од $6.2 милиони евра во октомври 2012 бесплатно симнување на слотови за ipad. "Laughlin е trending позитивни," Лотон рече.Кларк Област како целина видов игри приходи падне 2.34 проценти во текот на месец.Лента е се намалува, се надомести со зголемување на други известување области, вклучувајќи го и Laughlin фигура, 2.87 игри приходи се зголеми од Карпата Лента и 4.95% зголемување од казина во билансот на Кларк Каунти, кој вклучува голем дел од локалното население на пазарот.

Исто така, Laughlin гејминг приходи се зголеми 11.5% на $41.2 милиони евра, што е најголемото зголемување во Кларк Каунти пазарот. Laughlin игри приходите се зголемени во четири од последните пет месеци.Слот машина wagering во Laughlin има растеше во текот на седум од последните осум месеци бесплатно симнување на рулет aku jatuh cinta.

"Ние веруваме дека ова е значаен со оглед дека таму не се многу опипливи финансиски резултати уште од онлајн игри на среќа." Lerner рече Њу Џерси, која започна онлајн игри на вторник, може да обезбедат некои "опипливи glimpses на онлајн игри приходи" кога Атлантик Сити извештаи својата јануари месечни приходи извештај.Невада собрани $60.9 милиони евра во игри даноци преку Ноември. 25, врз основа на октомври гејминг приходи.Бројката беше 11.89% зголемување во споредба со истиот месец пред една година.За првите пет месеци од фискалната година, игра данок колекции се надолу помалку од 1 отсто. oneida казино туристички центар pulaski.
Дури и малку лош игри месец како октомври имаше светли дамки oneida казино чад продавница часа. Шварц, директор на UNLV Центарот за Игри Истражување, рече 9 проценти пад во слот машина задржете процент на Лента е "добра вест за играчите, кој доби малку повеќе bang за нивните слот долар, но лоша вест за казина." Шварц рече baccarat претставени повеќе од 27% од Лента на вкупните приходи, "голем број што беше незамислива пред неколку години." Stifel Nicolaus Пазари на Капитал игри аналитичар Стивен Wieczynski рече тој сеуште верува во Дресот на вкупниот закрепнување е "во полн замав" со охрабрувачки 2014 конвенција календар надеж нагоре oneida казино запад мејсон green bay wi.