Tipico блокиран пари од спортско обложување да казино

woodbine казино колку слотови

Монархот Казино & Resort Inc.скрши земјата на нивната експанзија проект за Монарх Казино Блек Хок – трансформација која ќе ја видите моменталната казино преобликува во полн обем одморалиште со хотел и спа центар.Компанијата официјално почна проширувањето во јавен настан, на која присуствуваше и началникот претставници од компанијата, но исто така и локалните претставници од Црниот Јастреб, Колорадо, вклучувајќи Градоначалникот Дејвид Spellman, градот менаџер и членови на советот на градот.На масовна трансформација прв пат беше објавен во февруари 2015 година, кога првиот уметник renderings и детали на буџетот и градежни планови беа објавени.Но тоа беше се до декември 2016 година дека на $295 милиони проектот беше поставена во движење со експлозија на Монархот е стара паркинг гаража.И според соопштението од компанијата, првиот земјата беше скршен на февруари 8, 2017 tipico блокиран пари од спортско обложување да казино . Проширувањето на проектот ќе се види моменталната 30.000 квадратни метри казино кат речиси двојно се зголеми во големина, но исто така и други погодности додаде основа, вклучувајќи висока класа базен и спа објект, четири ресторани, и 23-приказна располага со околу 500 соби и апартмани за гости на Монархот казино.Да се приспособат на ширењето на капацитетите, казино, исто така, ќе има нов 9-кат паркинг гаража со 1,350 простори кои веќе беше завршен заедно, кога полн обем внатрешни работи реновирање на постојниот објект е направено.Според коментарите од Монарх директори, компанијата е во потрага напред за постигнување на оваа цел и да почне изградба на нов хотел, бидејќи тие го купи имотот назад во 2012 година, кога беше познат како Ривиера Казино.Компанијата е очекуваат сите можности да биде отворен за јавноста до Q2 на 2019, и до тогаш тие ќе продолжат да се обезбеди свет-класа на услуги за нивните гости. woodbine казино бадник часа.