ле казино d'uriage il est ouvert

покер правила на texas holdem раце

Мнозинството на Kenyans сакаат нивните владата да го преиспита својот нов 35% данок на спортски обложувања оператори се должи на стравувања во текот што влијанието на данокот ќе имаат на локално спортски тимови.Новата анкета од страна на Трендови и Увид за Африка (TIFA), покажа дека 60% од 822 анкетираните испитаници сметаа дека владата не е во ред да се наметне 35% данок на спортски обложувања приходи – up од 7.5% стапка спортски обложувања оператори биле платени – додека само 22% поддржа владината одлука, а останатите 18% беа амбивалентен.Новата даночна стапка, која ќе се однесува на сите форми на коцкање во Кенија почетна состојба на 1 јануари, 2018, беше потпишан во законот во јуни.Сепак, истражувањето покажа дека 69% од испитаниците се свесни за промените, иако повеќе од двојно повеќе мажи да се свесни за законот од жените.За она што вреди, најголемиот дел од 22% кои ја поддржуваат данок план беа над 45 години, и врз основа на нивните опозицијата пред се од морални причини.Опозицијата на нови даночни беше силна кај 79% од испитаниците кои сметаат дека обложување оператори имаат направено добра работа во промовирањето на локалниот спортски тела.Многу од овие испитаници се чувствуваат локалните спортови ќе страдаат ако обложување оператори како SportPesa се направи добро на нивниот завет да остатоци нивните Kenyan спонзорство ако даночниот се реализира според планираното.Плашејќи се за нивната иднина, Кенија е спортски тела се јавувате за формирање на лоби група за да се убеди владата да го преиспита својот данок план ле казино d'uriage il est ouvert. Kenyan Премиер Лигата извршен ДИРЕКТОР Џек Oguda рече дека тоа е императив дека засегнатите страни "доаѓаат заедно и да зборува со еден глас против данокот", бидејќи "ние сме оние кои имаат корист од оваа [спонзорство] пари." SportPesa има испраќаат мешани сигнали во врска со неговите планови, ако даночниот оди преку.Компанијата првично рече дека ќе затвори сите свои Kenyan операции, тогаш тврдеше дека тоа ќе биде "последната игри оператор некогаш да се затвори во Кенија, од која било причина." Но минатата недела видов SportPesa извршен ДИРЕКТОР Роналд Karauri фрли дополнително сомневање на компанијата во однос на Kenyan спортски и евентуално да нација се, велејќи: "кога велам ние сме тука да останам, јас сум само позитивно размислување." Karauri додаде дека ако владата е даночното покачување не е обратна, "ние не ќе преживее." УГАНДА ПОВИКУВА во Меѓувреме, SportPesa продолжува својата потрага за да географски се прошири своите приходи поток.Минатиот месец, Уганда официјални претставници се состанаа со SportPesa претставници во Најроби и Karauri неодамна се врати на корист, кои патуваат во Уганда парламентот минатата недела за да се сретне со Заменик-Говорник Јаков Oulanyah да разговараат Уганда е коцкање регулаторното опкружување.Оваа пролет, Уганда е Министерството за Финансии да предложи измена и дополнување на своите коцкање даночна структура, за да се намали оператори " стапка од 35% до 20%, додека индивидуалните коцкари ќе плати 15% данок на коцкање добивки.Високи 35% стапка беше обвинета за размножување во нелегално обложување продавници што се бара за да се избегне плаќање на казнени стапка ле казино d'evian les bains. Karauri предложи Уганда понатаму "поедноставување на даночната структура, особено на задржаниот данок и данок на бруто приходи.Полнење на надоместок за почетно лиценца и годишна такса ќе биде подобра идеја." Karauri рече: "многу специфични и лесно да се следат обложување продавници" ќе донесе повеќе приходи за владата и да помогне да се популаризира локалните спорт ле де казино biarritz il est ouvert.
Karauri подоцна се сретна со Уганда Претседателот Yoweri Kaguta Museveni, на кого Karauri презентирани џерси на SportPesa-спонзорирани Everton ВО странска валута. Karauri, наводно, се залагал да преземе водечка улога во спонзорирањето на Уганда спортски тела ако компанијата се наоѓа на ревидирана законска шема за своите потреби.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер правила на texas holdem раце.