сакам да забрана си од сите коцкање сајтови

не одисеја на морињата имаат казино

Коцкање технологија на услуги Playtech видов нејзините акции собори по издавање на друг предупредување за неговите црно-пазар Азија операции.Во понеделникот, Playtech издаде тргување ажурирање покривање на првите шест месеци од 2018, во која се наведува дека нејзината изведба беше "широко во линија" со резултатите од истиот период минатата година.Просечните приходи со исклучок на Азиските пазари е до 7% од година на година.Сепак, во потрага на начин H2 2018 започна, компанијата предупреди дека сегашниот се кандидира го оценувате во Азија беше "материјално подолу" и на Х2 2017 просек, а просечната очекува за H2 2018 на почетокот на оваа година сакам да забрана си од сите коцкање сајтови.
Playtech рече просечната дневна приход во Азија има страдал од "особено агресивни цените на животната средина од нови членки" за Азискиот пазар не nvme се вклопуваат во m 2 слот. Playtech е принуден да преземе чекори за да ги "заштити Playtech позицијата во регионот, и да се вози приходи." Ако овие тековни Азија трендови продолжат, Playtech очекува да се земе 70милиони евра хит на своите 2018 цела година приходите и се очекува "огромното мнозинство" на оваа загуба ќе се намали преку прилагодени заработка не дабови grove казино имаат слот машини.
Panicked инвеститори почна дампинг Playtech акции, што резултира во цената на акциите паѓаат повеќе од 26% до затворање на г 5.56 не одисеја на морињата имаат казино. Тоа е уште поголем фрлам од 22% пад следниве Playtech е ноември 2017 профит предупредување поради crackdown на нелегално коцкање во Малезија, една од компанијата директорот црниот-пазар јурисдикции infinix smart 5 price in nigeria slot. Playtech одамна се потпира на својата сива и црна пазарот на Б2Б операции во Азија да се вози својот приход, и покрај тековните напори за да ги зајакне своите операции во регулирани пазари.Овие напори вклучуваат Playtech е $1.05 б стекнување на италијански оператор Snaitech претходно оваа година и договор за да се обезбеди онлајн казино технологија за Полска е лотарија монопол Totalizator Sportowy. Playtech извршен ДИРЕКТОР Мор Weizer вика на компанијата Азија перформанси "разочарувачки", но рече дека компанијата го правеше она што би можеле да ја поддржат регионалните партнери и "preserve нашата позиција" во ова "повеќе конкурентна на пазарот." Weizer исто така изрази оптимизам дека Playtech може да ги искористите придобивките од новите законски НАС спортски обложување на пазарот, што тој го нарекува "значајна можност" за компанијата, иако НИ регулатори може да намуртено на компанија чиј потпирање на црниот-пазар работење е толку јасно утврдени во неговиот инвеститор доверба.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre infinix smart 5 3gb price in nigeria slot.