како да се промени на купувачот за казино heist

lone star социјална покер клуб

Тоа е тоа време на годината повторно!Врвот онлајн покер бренд PokerStars најави дека на Светското Првенство во Онлајн Покер ќе се врати во акција овој септември.Што се одржува од 2 до 17-ти, на WCOOP ќе вклучува еден тон на турнирот настани и над $116 милиони евра во гарантира парите.Она што е На Распоред: Меѓу турнир настаните е се разбира, многу очекуваната Главниот Настан.Сет за 16 септември, Главниот Настан ќе понуди играчи неверојатни $10 милиони евра во гарантира парите.Играчи може да се купи во случај на две нивоа, со највисок гаранција од $10 милиони евра за $5,200 купи-во како да се промени на купувачот за казино heist. PokerStars е, исто така, нуди $55 купи за Главниот Настан, со 1 милион долари за посегнување долг и среќен живот слот машина. PokerStars е одлучи дека за оваа година е WCOOP, тие ќе бидат земање на чарли од Пролетта Првенство во Онлајн Покер.Таму ќе биде нивоа купи-приклучоци за секој случај па играчите можат да изберат да купат-во на ниско крајот, среден или висок крајот.На овој начин, играчите можат да учествуваат во WCOOP без разлика на нивното ниво на вештина или банка се тркалаат.Аматери и добрите слично се сигурни да се најавите онлајн и користете стратегија и покер обука да се надеваме дека заработи турнир победи.Секој ден од серија е поставен да понудат квалитетни турнир игри, со нешто за секого.Еден турнир да внимавам на е Настан #46.
Овој турнир ќе имаат три нивоа на купи-во, вклучувајќи $5.50, $55 и $530 осамен волк казино pawnee ред. Најдобра вредност е можеби $530 бидејќи играчи ќе се натпреваруваат за $1.25 милиони денари во награди.Ниското ниво се натпреваруваат за $100k додека на средно ниво ќе имаат $400k за посегнување.Според PokerStars.. lone star социјална покер клуб.

распоред е исполнет со неколку варијанти на покер и турнир формати.Во микс се Студ, Omaha, NLHE, Turbos, 8-Max, 6-Max и повеќе.Играчи навистина ќе се најде нешто за да можат да уживаат, било да е тоа одреден формат или прифатлива купи-во ниво холивуд казино во заливот сент луис ms. Platinum Поминува На Понуда: за Време на 2018 WCOOP, PokerStars, исто така, ќе се нудат и до шест Platinum Поминува.Секој помине се во вредност од $30,000 и вклучува $25,000 купи-во PokerStars Играчи Не Limit Hold ' em Првенство, како и $2,000 за патување и трошоци плус сместување на Атлантис Рајот Островот Одморалиште.Овој специјален настан е поставен да се одржи во јануари следната година..