колку круна казино во светот

се што треба да совет блек џек дилери

888 Стопанства е, наводно, readying себе за да се сними на стекнување на онлајн покер лиценца во Невада.Според Bloomberg, заменик-претседателот Брајан Mattingley објасни фирма е во "напредна фаза" на разговори со Цезар Забава Корп преку заедничко вложување во државата колку круна казино во светот.

Mattingley додава, "Ние би сакале да го направиме тоа со нив", пред која се наведува дека ќе се одлучи дали да се обиде за лиценца со "средината на есента".Тоа доаѓа по Вилијам Хил одлучи дека е внесување на државата од страна на купување на три компании да им понуди на спортски облози.Во нивниот случај, тоа се врзани рацете дури и повеќе отколку пред тоа како тие мораа да се добие одобрување од Невада Игри Комисија (NGC).Благодарение на нив се јавно претпријатие, тоа значи дека тие може да го пропушти шансата за профитабилен можности што приватните компании се ужива и ќе продолжи да уживаат во Азија.Ова може или не може да биде случај за 888 се што треба да совет казино cashiers. 888, исто така, го објави својот половина година резултати од порано и денес и за најголем дел на bigwigs ќе биде среќен.Година на година раст на приходите се зголемени за 29% до US$79m и многу од тоа беше долу на инвестиции направени во нивниот покер платформа.Џејмс Hollins, аналитичар во Еволуцијата на Хартии од вредност, изјави eGR дека резултатите се "ѕвездени" и дека тие биле "учи награди" на нивниот избор да се инвестира во покер.Без разлика дали тие се прослави со glugging надолу едно пивце на Стела, само тие знаат (ни ги испратите преку фотографии иако!) Mattingley додаде, "Овој квартал бележи силни перформанси во B2C за 888 особено во покер и казино.Ние сме биле фокусирани како некогаш на нашите цели – натамошно зацврстување на нашите B2C перформанси и примената на нашата индустрија-водечки придонеси, додека одржувањето на нашите Dragonfish бренд присуство и B2B се справи цевковод." Како што претходно споменавме, покер беше еден од ѕвезда изведувачи се што треба да совет слот придружник. B2C покер приходи достигнаа US$13m, а 58% зголемување на претходната година.Додадете ова до казино приходи зголемување од 34% до $36m и ќе видите зошто сите тие се прилично задоволни со себе.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre се што треба да совет блек џек дилери.