реката рок казино вклучен појадок мени

она што покер чип бои значи

Како партија место, Вегас сигурни-како-пеколот има многу случува за тоа.Дури и пред Hangover хит нашите екрани, тоа е веќе јавно знаење дека може да се повеќе од веројатно се ожени по случаен избор, а потоа ги стави во вашиот удел во некој вид на Texas Hold ' em покер игра.Сега покер extravaganza на годината најави нивниот распоред за претстојните Главниот Настан во Грев Градот.На 42нд верзија на годишен Светската Серија на Покер (WSOP) ќе се корне исклучување на Мај 31, 2011 година, емитува исклучиво на ESPN, по завршувањето на јули 19. Во сите 58 нараквици ќе биде за посегнување во текот на 50 дена, една повеќе од вкупниот минатата година.На местото на случувањето е повторно конвенцијата центарот на Рио Сите Suite Хотел и Казино, каде настанот ќе го преземе Комора и Амазон Соба со турнир маси реката рок казино вклучен појадок мени. "Нешто за сите е најдобар начин да се опише 2011 Светската Серија на Покер распоред", рече WSOP Турнир Директор Џек Effel.

"Тоа е зачудувачки да се мисли дека минатата година сам на WSOP хостиран од девет на 17 најголемите турнири во покер историја.Имавме 44 настани се произведуваат повеќе од 1 милион долари награда базен, така што ние не можат да чекаат да се добие во тоа повторно и нуди играчи на сите нивоа на најдобри покер акција на планетата." Во текот на овие две и пол недели во Невада, играчите ќе биде преземање на чувствува на крајот се обидуваат да се емулира Канадски Џонатан Duhamel, добитник на ноември е WSOP Главниот Настан.Настанот во Вегас ќе заврши со $10,000 No-Limit Hold ' em Првенство, ака "Главен Настан" со почеток во четвртокот на 7 јули, и постигнување на конечната табела на девет во вторникот јули 19 реката рок казино вклучена божиќ. Ноември Девет себе се случува од ноември 5-7, прикажана во вечерните покриеност на ESPN на 8 ноември реката рок казино вклучена појадок. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што покер чип бои значи.