кралевите казино rozvadov покер распоред

мистик езеро казино во пред езерото mn

Франција е расклатени онлајн покер пазарот доби долго посакуваната го погодил во раката по политичари овластени ликвидност споделување со други Европската Унија регулирани пазари.Франција е прстен-оградена покер пазарот е во терминал пад за години, но политичарите цврсто одби да даде барања од страна на францускиот регулатор ARJEL да им овозможи на своите licensees да партнер со операторите во други регулирани пазари, со Италија и Шпанија се најчесто споменувани како заинтересирани и спремни партнери.Сепак, оваа недела го виде на земјата Сенатот имаат Ebenezer Scrooge-како Божиќ утро конверзија, што доведува до нивно одобрување на измени на Законот за Дигитален Република која им овозможува на ARJEL на штрајк взаемен покер ликвидност се занимава со други држави-членки на ЕУ и надлежности во Европската Економска Област.Амандманот доаѓа премногу доцна за многу оператори кои shuttered нивните француски-лиценцирани сајтови врз основа на нивната неспособност да ја објавите профит во голема мера ѕидови градина кралевите казино rozvadov покер распоред. Betclic Еверест Група неодамна се спои своите две француски покер сајтови во една, напуштање на пазарот со само девет оператори, од кои само три – Winamax, PokerStars и PartyPoker – се верува дека се одржи во комбинација 90% удел на пазарот.Тоа е јасно кога ARJEL може да се добие околу да се мастило својот прв ликвидност споделување договор, но тоа не може да се дојде доволно брзо за Sacha Michaud, претседателот на шпански онлајн коцкање трговија група Jdigital.Како што се Франција, Шпанија прстен-оградена пазарот не е вид на своите покер licensees, со приходи паѓа уште еднаш во 2015 година, што претставува неверојатни 40% пад од регулиран пазар лансиран во 2012 година мистик езеро казино денес часа. Во изјавата објавена минатата недела, Michaud рече дека недостигот на меѓународна ликвидност ја претворил шпански онлајн покер во "нешто многу помалку забава и ангажирање" за двете аматери и про играчи слично.Шпански про Лав Margets одекнуваше Michaud е загриженоста и тврди дека недостигот на меѓународна ликвидност имаше доведе до "одлив на мозоци" од околу 200 шпански аргументи кои беа преместени во други земји со цел за да пристапите на повеќе сместени онлајн средина.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre мистик езеро казино часови на работа.