јужна плажа казино вклучена цени

голема долар казино бонус кодови април 2021

Казина во турскиот контролирана северната половина на Кипар, наводно, се probed за наводно перење на восхит сума од $5b.Или можеби не.Во понеделникот, кипарските турци медиум Havadis објави дека турскиот Одбор на истражување на Финансиски Криминал (MASAK) беше во потрага за наводите дека некои 13 игри места во северната половина на Кипар имаше laundered некои $5b за како-уште непознати лица.Извештајот тврди дека MASAK ја зграпчија $100 по студирањето сметки поврзани со седум казино менаџери, кој наводно открива трансфери на огромни количини на девизи.Околу 20 компании поврзани со казина се, исто така, наводно, под MASAK е микроскоп.Извештајот продолжи да линк за смешни пари трансфери до седум Турција-базирани банки, вклучувајќи Банка Асја, кој беше затворен во 2016 година за своите линкови за да контроверзни cleric Fethullah Gülen, кој турскиот режим е прогласен за забрана и во моментов е во егзил во сад.Сепак, други турски медиуми, цитиран од Турција Министерот за Финансии Serdar Denktas велејќи дека тој само би научиле за brouhaha преку медиумските извештаи, но имаше дополнително контактирани MASAK, која информирани него дека немало такви истрагата е во тек јужна плажа казино вклучена цени. Havadis допрва треба да се надоврзе на неговата оригинална извештај, кој останува на својата веб-страница во својата оригинална форма.Турскиот контролирана половина на Кипар долго време дозволено мал обем казина, кои што не се дозволени на турската копното.Постојат, исто така, казина во 'тампон зона' градот на Pyla, кој го одделува од грчко-контролирани Република Кипар од својот турски колега.Бројни нелегални игри места ги попречија т.н голема долар казино бонус кодови. Британски Суверена База Области (ОЦЕНУВАЊЕ) на Akrotiri и Dhekelia.Претходно овој месец, ОЦЕНУВАЊЕТО и претставници уништени она што тие тврдат дека бил "голем хангар полни со опрема" запленети од овие нелегални казина во текот на годините.Запленети опрема, која ОЦЕНУВАЊЕ директор тврди дека е достоен за "десетици илјади евра," вклучени рулет и блек џек маси, компјутери и други играчки реквизити.Република Кипар ќе добредојдовте на својот прв службен казино ова лето, привремено место што ќе плима на локалното население над додека Melco Меѓународен Развој €550m Град на Соништата Медитеранот integrated resort отвора својата прва фаза во 2021 голема долар казино 200 без депозит бонус. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre голема долар казино бонус кодови април 2021.