Steven seagal scena nel казино

холивуд казино tunica мисисипи телефонски број

Казино во Аргентина, очигледно, одигра клучна улога и во нарушување наводно перење пари прстен поврзан со Исламска милитантна група Хезболах.Оваа недела, Аргентинецот медиуми објавија дека полицијата мораше упаднаа голем број казина и хотели во Puerto Iguazú, во близина на 'тројна граница' пресек на границата на Аргентина, Бразил и Парагвај.Рациите беа дел од тековна истрага за активностите на Асад Ахмад Баракат, еден Либански национална со наводни врски со Хезболах.Минатиот месец, Аргентина е Финансиски Информации Единица (UIF) замрзна средствата на Клан Баракат, група поврзана со Асад, кој е назначен од терористички financier од страна на американската Канцеларија на Странски Средства за Контрола (OFAC).Баракат и 13 други лица поврзани со Кланот, наводно, се плаќа стотици посети на Казино Iguazú во текот на изминатите неколку години.Еден Клан член, Асад е братучед Хасан Али Баракат, наводно направени од 620 на граничните премини во текот на овој век.Сите лица наведува во извештаите живеат во или Бразил или Парагвај и ниту еден не се појави да имаат никакви бизнис интереси во Аргентина.На Клан членови, наводно, ја преминале границата во Аргентина имајќи големи суми на пари кои тие се разменуваат за чипови во казино, потоа ги продаде акциите по минимални игра и носи ново laundered пари назад преку граница без прогласување на суми, или доаѓа или се случува.Властите проценуваат дека Клан може да има laundered над НАС$10m преку овој метод.Останува нејасно што нивото на соучесништво казино – или на својата матична компанија HCI SA, која е сопственик на голем број други казино и хотелско работење во регионот — може да имаат во Клан наводно перење на пари.Сепак, оваа недела, НИ Финансиски кривични Дела за Спроведување на Мрежа (FinCEN) режисер Кенет Бланко им кажа на присутните на 11 Годишна Лас Вегас Анти-Перење Пари Конференција и Експо дека "известување од страна на казино во Аргентина помогна парче заедно" истрагата Клан активност.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre steven seagal scena nel казино.