луди ноќта неактивен казино мо apk

покер турнири

АЖУРИРАЊЕ: Оваа статија првично сугерираше дека ICIJ податоците пријавени подолу е дел од т.н луди ноќта неактивен казино мо apk. Панама Трудови.Всушност, податоците се од претходно кешот од 2.5 м протекоа датотеки анализирани и објавени од страна на ICIJ.Без разлика, овој податок е донесена на ново значење со оглед на AMF инсајдерско тргување истрага, и ние стоиме зад своите newsworthiness.Покрај тоа, Amaya Игри портпаролот на Ерик Hollreiser испрати CalvinAyre.com изјава вели, делумно, дека статијата е "упатување на лица со исто презиме како [Amaya] CFO Даниел Sebag даваат лажна претстава.Тој не е поврзан со ниту поврзани со било кој од овие лица." CalvinAyre.com има отстранета оваа препорака од статијата.Таканаречениот "оф-шор' датотеки со податоци објавени од страна на Меѓународниот Конзорциум на Истражувачките Новинари (ICIJ), содржат можните врски на инсајдерско тргување скандал вклучува Канадски онлајн коцкање оператор Amaya Игри.На ICIJ, кој неодамна објави 11.5 м доверливи документи кои припаѓаат на Панамскиот корпоративни услуги Mossack Фонсека, претходно објавени документи кои можат да фактор во инсајдерско тргување трошоци поставени против Amaya Игри извршен ДИРЕКТОР Дејвид Baazov минатиот месец од страна на Квебек хартии од вредност регулаторот Autorité des marchés финансиери (AMF), што предизвика Давид да го објави минатата недела дека тој беше полагање на неопределено остави на отсуство додека brouhaha одигра себе надвор.Меѓу компаниите кои котираат на ICIJ датотеки е Zhapa Holdings Inc, Британски Девствени Острови бизнис чиј господар клиентот е наведена како ММФ Мрежа, компанија со седиште во Amaya корпоративна дом на Монтреал, Квебек.Меѓу Zhapa наведени акционери Goulissa Baazov, кого Канада Свет & e-Mail весник идентификувани како сестрата на Дејвид и неговиот постар брат Офер Baazov ака Џош Baazov.Исто така наведени како Zhapa акционер е Isam Mansour, еден од 13 лица чии акции тргување привилегии беа повлечени од страна на AMF по тоа идентификувани сомнителни трговија обрасци поврзани со повеќе Amaya бизнис трансакции датираат од 2010 година луди лос казино pasco wa.

КАКВИ СЕ ШАНСИТЕ(ТВОРЕЦОТ)?Zhapa.com се чини дека е веќе непостоечката, но таа се користи за да теренот себеси како "водечки провајдер за ниска цена онлајн интернет кредитна картичка обработка трговски сметки за двете Низок Ризик и со Висок Ризик трговци," (втората категорија попознат како онлајн коцкање сајтови).Онлајн регистри листа број на коцкање сајтови хостирани на Zhapa.com's DNS сервер, вклучувајќи BetonUSA.com, на НАС-соочува онлајн sportsbook сопственост од страна на Џош и неговиот партнер Крег Levett додека пар тврди дека да се продаваат своите интереси по НАС влада 2006 текот на Незаконското Коцкање на Интернет за Спроведување на Законот (UIGEA).Други сајтови поврзани со Zhapa вклучуваат Oddsmaker.аг, еден друг познат бавно/не-плати НИ се соочуваат со sportsbook која започна по UIGEA, и Oddsmaker е филијалата сајт Referincome.com.И Џош и Levett првично беа шпекулира да биде поврзана со Oddsmaker, но некој тврдат дека за да биде Levett кажано Bookmakers Преглед во 2007 година, дека тој немал врска со сајтот.И Џош и Levett се појави заедно Isam Mansour на листата на 13 лица чии трговски привилегии беа замрзнати од страна на AMF.Регулаторот има обвинети извршен ДИРЕКТОР Дејвид на funneling инсајдерски информации во врска со Amaya трансакции за да се Џош, кои потоа се пренесуваат, рече info да Levett, кој се пренесува на други лица, додека ангажирање во осомничени за нелегално занаети кои reaped над $1.5 м во профитот.НА AMAYA/BAAZOV/ZHAPA VENN ДИЈАГРАМ Goulissa Baazov беше именуван на Zhapa акционер во компанијата основање во јануари 2007 година, набргу откако нејзиниот брат Џош и Levett тврди дека да се продаваат своите интереси во BetonUSA и низ времето кои Oddsmaker дебитираше на онлајн обложување сцена луди лос казино. Mansour се приклучи Zhapa е акционер е рангирана во Ноември покер турнири.
2008 година казино витанија. Останува да се види дали AMF или други регулаторни агенции во потрага во Amaya е инсајдерско тргување ѓаволиите ќе се вклучат било на ICIJ податоци во нивните истраги.Но, стотици новинари кои биле сортирање низ Панама Трудови имаат вети понатамошни откритија во недели и месеци да дојде, па внимавајте на овој простор.Можно поврзување на Amaya да се бизнис, кој се појави за да биде активно обработка на плаќања за НАС се соочуваат со онлајн коцкање компании во пркос на UIGEA можат да бидат од особен интерес за игри регулатори во Њу Џерси, каде Amaya е привремената лиценца да работи Pokerstarsnj.com неодамна беше продолжи најмногу уште за шест месеци.ТЕДИ SAGI DONS НЕГОВИОТ ПАНАМА ШАПКА Во различни пресекот на коцкање светот и на Панама Трудови, Теди Sagi, основач и најголемиот акционер на онлајн коцкање софтвер центар Playtech, се појавува како единствен акционер на најмалку 16 школка компании наведени во Mossack Фонсека датотеки во близина на плажа делавер. Sagi не ангажман во Израелски затвор во 1990-тите години откако беше осуден на акции измама.Израелскиот весник Haaretz се изјасниле дека повеќето од овие 16 компании се појави да биде поврзан со Sagi е значаен комерцијални недвижности стопанства во Лондон.Сепак, идните откритија би можеле да укажуваат на некои повеќе материјални конекција за коцкање активности во кои се вклучени Sagi, и се претпоставува дека голем број на други индустрија notables.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино во близина на големата мечка калифорнија.