бомбај слот машина голема победа

најдобри слот за да победи на

Матичната компанија на PokerStars е во потрага да се подигне милијарди долари, со цел да фонд на стекнување купување на треска.Во понеделник, На Ѕвезди Група извршен ДИРЕКТОР Rafi Ashkenazi Ројтерс изјави дека неговата компанија е надвор тепа грмушките за инвеститори заинтересирани за обезбедување до $2.5 б во капиталот, така што Ѕвездите може дополнително да се прошири компанијата хоризонти бомбај слот машина голема победа. Ashkenazi (на сликата) одигра резервирана со имиња, но тврди Ѕвезди Група беше веќе имаат дискусии со потенцијалните целни групи во однос на M&A активност.

Ashkenazi не одиме на рекорд во велејќи дека потенцијалните се занимава најверојатно ќе вклучи или една голема компанија или меѓу три и пет 'мал кон среден' компании.Минатата недела, Ѕвездите го објави својот Q3 заработка извештајот, кој се покажа дека компанијата продолжува да се движат подалеку од својата чиста покер потекло.Додека онлајн покер приходи се зголеми од година на година, компанијата е коцкање и обложување спортски приходи се зголеми нивното учество на вкупните приходи пита да 28.9% од 23.7% во Q3 2016 година бомбај слот машина за продажба. Во испрашувањето аналитичар повик, Ashkenazi изрази желба да се воспостави и неговото казино и sportsbook сајтови како "самостоен бизниси", а дел од таа цел ќе биде преку проширување на sportsbook е live обложување на производот најдобри слот широк примачи на сите времиња. Ashkenazi цитирана придобивки како еден начин овој проблем може да се реши.Тоа е малку повеќе од пред една година, кога на тогашната Amaya Игри укинат својот спојување разговори со велика БРИТАНИЈА bookmakers Вилијам Хил, вратоврска-up во која велика БРИТАНИЈА-листата онлајн коцкање оператор GVC Стопанства, исто така, беше соопштено да се душкаат околу.Само времето ќе покаже дали Ashkenazi е во потрага до стариот M&A девојки или ја изгуби интерес во оние што се далеку.Додека Ѕвездите се уште се носи околу $2.5 б во долгорочен долг како резултат на компанијата блокбастер $4.9 б стекнување на Рационално Група назад во 2014 – назад кога Ѕвезди Група беше уште познат како Amaya – ова го намали својот долг од $515m минатата година и оттогаш се натрупаа парични stockpile од околу $255m.Ѕвездите Група е повеќе светла хоризонт стои во целосен контраст на онаа на поранешниот Amaya извршен ДИРЕКТОР Дејвид Baazov, кој беше принуден да поднесе оставка од компанијата после се погоди со кривични пријави за инсајдерско тргување и наводите дека тој служи како брада за вистинскиот сопственик на компанија, Baazov брат Џош најдобри слот за да победи на. Baazov е кривично судење, се очекува да се добие во тек во Квебек подоцна овој месец, а оваа недела ќе видите Онтарио хартии од вредност регулатори ги извршуваат своите најнови претрес во занаети спроведена од страна на поединци на кои Baazov, наводно, бил funneling внатре информации.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобри слот за да се победи големи.