нора hamzawi спектакл казино де париз

казино astral без депозит бонус

Иако е можно спојување помеѓу PartyGaming и Bwin досега беше негирано Warwick Bartlett, сопственик на Глобалната Обложување & Игри Консултанти (GBGC), дава lowdown на зошто таков договор има смисла и, исто така, предвидува посно пати напред за egaming во оваа интересна статија.Понатаму, на вчерашниот извештај на Покер Гласачи На Америка, Државниот Сенат Roderick Рајт има кажано LA Times дека државата законодавната власт е планирање на одржување на рочиштето на заслуги за регулирање на онлајн покер во февруари.Отворањето на две казина во Охајо, ќе се турка назад по консултант препорачува отвори биде одложен.Казино контрола на комесари во државата, изјави ONN одложувањето беше долу позадина проверки од суштинско значење за стекнување на лиценца не се обработуваат во времето.Толедо и Кливленд има надева да ја видите казина во Март или април, соодветно, но тоа сега изгледа како, иако тие ќе се чека до Мај или јуни.Синсинати е казино бизнис е толку далеку непроменета, но градскиот совет член Cecil Томас изрази се однесува на целиот град се наведува: "иако не може да влијае на Синсинати сега, јас не знам што доаѓа по патот." Дека казино не е закажана до 2013 година, со локација во Колумбо исто така да го поставите за да ја отворите подоцна оваа година и clamor за работни места, го видел 24,000 аплицираат за 750 позиции на понуда во Кливленд.Њу Џерси Сенат го предаде владеењето на државата Поделба на Игри за Спроведување на Дејвид Rebuck на редовна основа.Сенатот Комитетот за Правосудство гласаа едногласно во корист на човекот и тоа е се в.д директор од Мај.Тој беше номиниран како Гувернерот Крис Кристи е префериран избор во април и ќе се однесе дома $134,000 годишно.Дулут е во потрага на можноста за отворање на казино бизнис ако Минесота законодавната власт им овозможува на работата на повеќе казина.Тоа доаѓа по Убави du Luth казино партнерство, изгубен беше и Градоначалникот Дон Нес коментира: "Сега дека бендот успеа во voiding партнерство прашањето тогаш станува дали тоа ќе отвори можност за градот Дулут да ги извршуваат партнерство со државата на Минесота да се казино во погодно место до водата." Многу зависи од Убави du Luth договорот жалба и Нес призна дека склопот на нивната предмет ќе биде да се задржи на партнерство во место со Убави du Lac племе.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre нора hamzawi спектакл казино де париз.