Winstar казино во оклахома базен

седна n almal слот oyunlar

Цезар (CZR) речиси се извлекол со тоа.Но како што од вчера, тоа изгледа како тие беа фатени само како тие беа за да се добие во нивните оклопни автомобил.Тие се обиделе да искористиш приликата сите свои средства во untouchable школка, далеку од justifiably grabby грбот на вториот залог кредитори, кој Цезар се должи $5.24 Б.

На 19 јануари, Судија Shira Scheindlin (да не се помеша со Судијата Џудит Sheindlin на "Судија Џуди" ТВ слава, иако тоа ќе биде прекрасно ако се Суди Џуди кој го издаде владеачката) издаде прилично логично владејачката како пресуди одат, велејќи дека Цезар не може да искористиш приликата сите свои средства во челик школка надвор од рацете на вториот залог на доверители без нивна согласност winstar казино во оклахома базен. Scheindlin цитира "Доверба Indenture Акт на 1939," која, додека тоа веројатно содржи еден куп на непотребно е прописи и други законски и бирократски gauntlets со некои од добрите и мито за FDR е cronies, не барем кажам едно нешто што го прави смисла – без надвор од судот реструктуирање на долгот договори без 100% согласност на noteholders.Вели Bloomberg: судијата најде дека компанијата наводно елиминација на гаранции беше "на недозволивите надвор од судот преструктуирање", што е "точно" што обезбедување на 1939 закон "е дизајниран да се спречи", според нејзината одлука.Еве како тоа отиде надолу.Цезар беше обидувајќи се да се движат сите свои добрите во Цезар Entertainment Corporation, на разменливи лице, кое не би банкротира.Ако се прашувате зошто CZR беше само малку надолу во петок и покрај "Цезар Изјавува Стечај" наслови, тоа е зошто.Тоа ќе се покријат првиот залог на доверители на мелодија од 92% и се на тој начин placated, или со други зборови 8% фризура.Вториот залог на доверители, меѓутоа, само ќе добиете $549M надвор од $5.24 Б, за погрдни 90% фризура за своите обврзници, 10 центи на долар, кикирики навистина.Вториот залог на доверители, разбирливо, се livid.Тие поднесе тужба, и Цезар се обидел да се одбрани, велејќи дека, бидејќи немало технички стандардно сепак, и сите долг плаќања беа remitted досега, дека вториот залог на доверители нема право да се жалат за тоа што Цезар се прави под маса.Судија Scheindlin не купи тоа.Единствениот проблем лево беше дека стечај беше се уште во процес, замрзнување на сите други одлуки во меѓувреме, вклучувајќи Scheindlin е.Таа доби околу тоа, велејќи дека додека нејзината одлука не се однесува на банкрот Цезар Забава Оперативен Компанија – субјектот каде Caesers Entertainment Corporation заглавени сите свои лоши долгови – нејзината одлука не се однесува на Цезар Entertainment Corporation, на разменливи CZR, бидејќи тоа не е банкрот според преструктуирање winstar казино нека се прошетаат.

Scheindlin фатени од нив, во нивната сопствена шема.Па каде не можеме да си одат од тука?Тоа зависи од она што е договорено сега дека Scheindlin има стави мајмун клуч во хаубата на Цезар' оклопни автомобил.Теоретски, вториот-lieners, ако тие се обединети, може да стомакот компанијата.Цезар има нешто над $4B во тековните средства, вклучувајќи $3.24 Б во готово, а неговата $13B во недвижности ќе заврши случува во новоформираната REIT како и да е, па тоа е исклучување на табелата.Целосна gutting веројатно нема да се случи, иако.Ќе има некои компромис каде вториот залог на доверители се исплатеше, на некој начин, можеби преку повисока сопственички удел во новиот reorganized лице или на некој друг начин.Сепак тоа завршува работено надвор иако, CZR се случува да се земе голем хит во вторникот утрото, кога Мартин Лутер Кинг Jr седна l к слот oyun makinesi. Ден е завршена.52 недела ниско е уште 28% подалеку, па таму е многу недостатоци лево.Мојот краток повик на Цезар во $12.58 на септември 30 се уште е во зелена боја.Таму реков, јас ви препорачуваме комбинација на во близина на пари и излез на пари 2016 става, 2017 е кога тие ќе станат достапни ако акцијата се уште е на или во близина на тековни цени од тогаш.Во близина на пари ќе чини повеќе, но ве заштити во случај на успешна Цезар преструктуирање само ќе штета, но не и да ги уништи на акции.Начин за излез од парите ги става ќе чини речиси ништо, а има потпора до wazoo (2016 $2.50 се става само $0.36 договор како денес, 9/30/14) и ќе работи само надвор, ако друштвото не може да го преструктуира успешно следниве неизбежен банкрот.Одговорен комбинација потпрена на повеќе силно кон близина на пари штрајкови и мала сума за $2.50 стави џекпот шанса е начин да се оди тука.Кои совети сè уште стои тука, но во близина на-на-на пари става изгледа малку скапи право сега.Целосно shorting, ако можете да изнајмите за да го направите тоа, изгледа посигурно во долгорочни.И, се разбира, мали 2016/2017 стави позиција начин за излез од парите ќе се направи спектакуларно ако вториот залог на доверители се лути доволно да се обиде и стомакот компанијата.Само имајте го тоа на 1 или 2% најмногу.Велат дека 1% во 2016 година и 1% во 2017 седна n almal слот oyunlar. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.