концерт на зголемените орел казино

akun слот yg mudah menang

Англиската Фудбалска Асоцијација (ФА) е укинат својот спонзорски договор со велика БРИТАНИЈА bookmakers Ladbrokes и вели дека тоа ќе се откажат од какви било идни тај-up прозорци со обложување оператори.Пред една година, на ФА најави дека го достигна "долгорочен договор" што ќе видите Ladbrokes служи како лига е официјален обложување партнер.Четири-годишен договор беше, наводно, во вредност од £4 милиони годишно.Но, минатиот месец го видоа ФА соопшти дека тоа беше разгледување без разлика дали се занимава со обложување оператори беа соодветни односи и за спорт-управно тело.Во четвртокот, на ФА најави дека нејзиниот одбор го достигна заеднички договор со Ladbrokes да го прекине нивната врска три години пред распоред.ФА, исто така, рече дека ќе "крајот сите спонзорства со обложување компании почнувајќи од крајот на 2016-17 сезона." Сепак, рамковниот договор ќе продолжи да работи со обложување оператори да ги следат сомнителните обложување активност за да се обезбеди интегритетот на ФА производ концерт на зголемените орел казино.

Ladbrokes Корални извршен ДИРЕКТОР Џим Mullen рече дека неговата група разбрана ФА позицијата во однос на нивните трговски партнерства со коцкање, додека ФА извршен ДИРЕКТОР Мартин Глен им се заблагодари на Ladbrokes за да се "ценет партнер" и за прикажување на "професионализам и разбирање" во однос на ФА одлука.Велика БРИТАНИЈА фудбал сектор се соочува со некои лоши притиснете кои произлегуваат од играчите обложување активност, вклучувајќи ги и Џои Barton е ефективна принудно пензионирање од фудбалот по неговата fluttering симпатија направени меѓународните наслови, и Сатон Обединетите чувар Вејн Шо и да се признае дека тој јаде пита со месо на маргините на натпреварот со целосно знаење дека велика БРИТАНИЈА букмејкер Сонцето Облози имаше реквизит на пазарот на таа можност и тоа Шо е другари имале залог пари на неговиот апетит добивање на подобар од него.Кога ФА најави својата обложување спонзорство преглед во Мај, претседателот Кларк Грег инсистираше тоа не беше коленото непредвидлива реакција на сплав на негативни притиснете но, не секој купен во Кларк е негирање.Рамковниот договор има строга забрана против своите играчи да се вклучат во обложување активност, дури и на натпреварите во други лиги.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre концерт на зголемените орел казино вечерва.