казино кралицата marquette ајова бафет

лав slots казино бонус кодот

Canelo Alvarez се очекува да ги собереш на светското првенство во четвртиот тежина класа, во саботата, кога тој се качува на Сергеј Kovalev за ВБО светлина титулата во тешка категорија во MGM Grand во Лас Вегас. Alvarez, кој има наслови во средна и супер средна, и претходно се одржа светлина средна светски титули, е -435 омилен над Kovalev (+295) во сабота, на борбата. Alvarez (52-1-2, 35 Ко) имаше многу опции за својата следната борба, како тој може да се бореле за било кој број на кандидати во неговата природна поделба на средна, и може дури и да биле во можност да се преговара со Gennady "GGG" Golovkin за третата рунда.Но, во обид да го подобри својот наследство – и да се достави интересна борба за DAZN, стриминг услуга со која тој потпиша 11-борбата, $365 милиони договор во 2018 – Canelo одлучи да се погледне малку надвор од кутијата.Всушност, тоа може да биде малку попрецизно да се каже тој гледаше над кутија, во тежина класа, тој никогаш не се бореа во.Борба на 175 lbs.значи дека Alvarez ќе биде значително помали борец кога тој чекори во ринг со Kovalev (34-3-1, 29 Ко), кој е далеку од pushover кога станува збор за неговата вештина во собата казино кралицата marquette ајова бафет. Canelo ќе биде откажува од два инчи во стигне и четири инчи во височина во оваа борба, да не зборуваме за некои тежина еднаш тие, всушност, може да се добие во рингот.Тоа е лудо, но мислам дека со цел да се направи историјата, ние мора да се направи овој вид на работа, и ние веруваме во нашите способности, како борец, во кои имаме искуство и сила да го победи оваа борба и тоа е причината зошто ние сме тука," Alvarez кажано ESPN Deportes казино кралицата marquette 100 анти монопол marquette вс 52158. "Ние сме обучени за [поголем противник], траен темпото на потешки тежина од мене.Јас sparred со поголеми борци, потешки борци, борци на тегови дека ќе ми овозможи да се борат на 175." За Kovalev, на matchup му дава шанса да се покаже дека тој е повеќе од само уште еден шампион, кои ќе бидат во голема мера непознати откако неговата кариера е завршена.Додека неговата кариера е секако се импресивни, две загуби на Андре Одделение назад во 2016 и 2017 доста заврши каква било надеж на него да се смета како еден од врвните светски борци.Сега, победа над Alvarez може да даде Kovalev на marquee името на неговата биографија што ќе му овозможи да ја напушти спортот со наследството тој мисли дека тој го заслужува.Јас секогаш се верува дека јас ќе се вратам на ова ниво," Kovalev им кажа на новинарите лав slots казино без депозит бонус. "Никогаш не мислев дека ќе престане со мојот боксерска кариера како губитник.Мојата цел била секогаш да го крај на мојата боксерска кариера како шампион, и овој пат ќе биде подготвен." Додека Canelo е заслужни фаворит, тоа е секако можно дека Kovalev може да изненади светот.Ако ништо друго, Kovalev е предности во големината, силата, и да го достигне се реални, материјалните прашања кои Alvarez ќе треба да се надминат.Тоа е веројатно дека Мексиканската ѕвезда ќе најде начин да го направите тоа и да се добие доцна нокаут или победа со одлука.Но, потенцијалот за Kovalev да се заврши борбата со еден удар треба да се задржи нешта возбудливо до самиот крај. лав slots казино бонус кодот.