нов град казино северна дакота

растојание од sedona аз да карпа замокот казино

Дизни донација од $500,000 да кампања спротивставени казино експанзија во Флорида, минатиот месец, според државната Поделба на Изборите веб-сајт.Корисникот на windfall, политички акционен комитет "на Гласачите во Полнење," е притисок за да се донесе уставен амандман кој ќе им даде на Флорида гласачи на "ексклузивното право да одлучи дали да го овласти казино коцкање." Кампањата е spearheading Избирачкиот Контрола на Коцкање Амандман кој има за цел да го прекине моќ на Tallahassee политичари и коцкање лобисти да помине законодавство со што ќе се зголеми казино коцкање можности во Сонце Држава нов град казино северна дакота. "Тоа е време да се врати на време почестен стандард на барање на избирачите одобрение за било казино-стил коцкање," тоа кажува на својата веб страница.Минатиот месец е донација носи вкупно Компанија Волт Дизни има поминато поддршката на Гласачите во цената на $1.15 милиони од април.Комитетот бара 766,200 валидна петиција потписи за нејзината кауза за да се додаде на гласачкото ливче во ноември 2018 растојание од sofitel дарлинг харбор да ѕвезда казино. До денес, тоа е поднесен 151,476, според Поделбата на Изборите сајт растојание gare свети lazare казино де париз. Disneyworld во Орландо е светски осмина-најпосетуваните туристичка атракција, со 17.5 милиони посетители годишно (Лас Вегас Лента, иронично, е првата), што го прави Дизни еден центар во Флорида, со власт над државната туристичката индустрија, и таа сака да се задржи на тој начин.Тоа е особено сакаат да countenance вид на конкуренција се верува дека е на согласува со неговата семејна-пријателски етос, како казино коцкање.Но, ова анти-коцкање став, во минатото, доведе до обвиненија против хипокризијата, бидејќи Дизни е сопственик на правата за тимови како Star Wars и се Восхитуваат, кои биле во голема мера лиценциран со текот на годините како слотови и машини за коцкање.Во 2013 година, во време кога LVS шеф Шелдон Adelson беше силно лобирање да се изгради одморалиште во Флорида, LVS COO Мајк Leven предложи Дизни е во позиција беше еден од чисто анти-конкуренција и протекционизмот dishonestly облечени како морална гледна точка растојание од sedona аз да карпа замокот казино. "Дизни internecine војување против интегрирани места во Флорида под овој pretence demeans нив значително", рече тој.Забава гигант очигледно се осврнаа и поради тоа што брзо најави дека ќе започне укинување на Star Wars и се Восхитуваат-тематските слотови и ќе се воздржите од нејзино обновување било како лиценцирање се занимава откако веќе постоечките истекува.Претходно оваа година, Флорида законодавците се обидел да помине широка коцкање реформскиот пакет, кој ќе се, меѓу другото, се прошири места низ државата, но про-проширување Сенатот не успеа да се најде работен компромис со конзервативни Куќа.Како и двете со "Волт Дизни" Компанијата, про-проширување пратениците се соочи опозицијата од моќни Seminole племе, која ужива монопол на казино коцкање преку својот синџир на Хард Рок казина. слободен кредитни 18 казино онлајн сингапур.