секое казино отворена во ново мексико

NFC Северна беше веројатно повеќето возбудлива поделба за да се види минатата сезона. Green Bay, Чикаго и Детроит ни даде свој видови на тобоганот вози минатата година и Минесота Викинзите, добро, тие имаа Адријан Peterson, кој е навистина покаже на своите.Оваа сезона, очекувам повеќе од истата во оваа поделба.Роџерс е назад здрава по исчезнатите шест натпревари минатата сезона.Мечките се во втората година од Марк Trestman е дело.Детроит Лавови имаат нов тренер, кој треба да ги направи малку повеќе дисциплинирани, ако ништо друго.И Минесота Викинзите, се уште имаат Адријан Peterson.
Nuff рече дека на крајот.Може да го Носи дело носат својата одбрана?Тоа прашање не е печатна грешка.Тоа е, исто така, не се во ред да прашам, со оглед на тоа дека државата работи во Чикаго се менува драстично во последните неколку години.Долго позната по својата доминантна одбрана, Чикаго Мечки внесете сезоната со сериозни прашања за тоа страна на топката.Многу од неговите stalwarts имаат или се во пензија или вклучен тимови, напуштање на одбрана како ранливи, како што е во долго време.Од другата страна на топката, Мечките дело е толку моќен, како што некогаш бил, способни за outscoring противници.За жал, тоа е токму она што таа има да се направи ако се надева на престојуваат конкурентни на NFC Север.Џеј Cutler вели дека се чувствува најдобро тој некогаш бил во неговата кариера.Секако, тоа е да стане годишен работа за човек, но не можете да ја обвинуваат својата доверба оваа година, особено кога тој има Брендон Маршал и Alshon Jeffery и надвор широк и Мет Форте веднаш зад него.Нема причина да бидеме оптимисти дека Чикаго може да се подобри на својата 8 рангирани вкупно дело од минатата година, што е причината зошто јас сум не ставајте ништо минатото Носи оваа година.Тоа секако помага во кои таа се пушта во поделбата, без било standout одбранбени единици и нејзините .496 сила на распоред оваа сезона го има тоа право во средината на пакет.Ако Cutler и Ко.живеат до возбуда, Чикаго може да биде опасно оваа сезона.Ќе вистински Детроит Лавови ве молиме да застане?Детроит Лавови мораше да победи само една од своите последни три натпревари минатата сезона да се направи плејофот.Тие загуби сите три.Тренер Мајк Шварц изгуби својата работа, бидејќи на тоа и тоа е за време на Лавовите конечно оди во нова насока.Минатото режим само да не бидете доволно авторитет и одговорност за луѓето да ги преземе Лавови сериозно.Дисциплина прашања abounded и нивните нерамна игра ги направи еден од најпознатите фрустрирачки тимови за да се види минатата година.Џим Caldwell треба да биде доволно за надградба да се направи Лавови да играме подобро, но јас не сум сигурен дека тој е доволно на disciplinarian да се исчисти од сите вишокот багаж, што се мери на тимот според Шварц е режим.Матеј Stafford треба да се најде неговата рака повторно и Калвин Џонсон е ѕвер со капитал Б секое казино отворена во ново мексико. На големо прашање е како Stafford можат да ги користат сите на Детроит е офанзива оружје, без да се потпираат премногу на Мегатрон. Reggie Буш би требало да помогне во голем број, ако тој е здрава и дополнување на Златниот Тејт, свежи исклучување на освојување на Super Bowl со Сиетл Seahawks, им дава првенство присуство тие го немаат, бидејќи засекогаш.Тоа е тешко да се направи еден случај дека тоа е некој направи-или-пауза сезона за Детроит, бидејќи на нов тренерски персонал, но ако има сезона Лавови може да се фрли својата underachieving ознака, тоа е оваа.Може да Адријан Питерсон го носат Викинзите (повторно)?Еве една интересна хапка за Минесота Викинзите.Минатата година, тие само го освои пет натпревари во регуларната сезона, но некако, отидоа и се опфатени девет натпревари во текот на сезоната.Тоа е индикација за тим што е малку подобро од она што нивната евиденција покажа.Додека јас не го очекував Викинзите одеднаш reverting да биде центар повторно, јас сум сигурен дека тие ќе останат конкурентни доволно за да се покријат игри, дури и ако тие губат голем дел од нив повторно.Голем дел од мојата самодоверба е затоа што на Адријан Peterson, кои може да имаат веројатно слушнато за време или две.Се сеќавам, Минесота е само една сезона отстранети од правење на плејофот, благодарение на целиот Ден е вонземски 2,000-двор кампања.Во прилог на првата година на тренерот Мајк Цимер и дебитант QB Теди Bridgewater е надградба над она што го имавме минатата година со Лесли Frazier и Христијански Размисли, иако тоа е сосема предвремена да се стави на одговорност на Bridgewater да го води тимот се врати на postseason.Ако Минесота имаат шанса, тоа се случува да треба да дојде од нозете на Peterson.Тој направи тоа во минатото и за доброто на Викинзите фанови насекаде (Оди Vikes, во ред?) Во текот на целиот Ден треба да се појавува секоја недела за Minny да имаат шанса да играат значајна игри во јануари.Се Packers повеќето потценети тим во МАК?Тоа звучи чудно, ставање на Green Bay Packers во иста реченица како потценети, но со љубов фест случува во NFC Запад плус пред–сезона возбуда околу Њу Орлеанс Светии, Арон Роџерс и Пак се, всушност, се shafted на внимание.Тоа може да биде отворањето sharps тие се во потрага за да pounce на Green Bay уште сега.Запомнете, Packers беа во контрола на NFC Северна минатата сезона кога Роџерс отиде надолу со повреда и пропуштени шест недели.Што се отвори вратата за Лавови и Мечки да се движи напред на Зелена Залив и во postseason трка.Оваа година, Роџерс се врати здрав и кога тој е исправен, тој може да направи сериозен случај, како да се биде најдобар одбранбен во МАК.Појавата на Еди Lacy значи дека Роџерс не треба да го носат целиот офанзива оптоварување во овој тим, кој треба да ги направи повеќе опасни во долг рок.Грин Беј има вредност напишани сите над неа и таа Недела 1 игра против Seahawks ќе покаже дали тие припаѓаат во тој разговор меѓу елитата тимови.Меѓутоа, во почетокот како сега, погледнете во Green Bay s 14/1 шансите да победи на Super Bowl и да ми кажете, тие не се зрели за да се обложувате.Вкупно Победи На Packers имаат највисок вкупно победи линија на 10.5, две победи јасно на Мечките и Лавови во 8.5 секое казино отворена во онтарио денес. Не дека се наслика слика, како знак на работите што доаѓаат?Јас сум обложување го прави тоа.Грин Беј има шанса за најмалку 11 победи, додека го Носи и Лавови веројатно капа на 10 победи apiece.На двата тима, јас како Чикаго да се дојде до тој 8-10 победи спектар на силата на своето дело игра против помек распоред во споредба со Детроит.Го стави овој начин: ако чевли биле во другата нога и тоа беше Чикаго играње на нов напад и Детроит дека имаат година под тоа веќе, јас би ги собереш на Лавови.Но континуитет, без разлика колку кратко, игра улога во равенката.Па дај ми Марк Trestman е момчиња во 9 победи со Лавови веројатно решавање на прашањето за 8. Над трансферот на Викинзите' 6.5-победи вкупно линија е примамливо, но јас не сум сигурен за своите шанси против некоја од своите три поделба ривали.Нешто помалку од три поделба може да победи несреќата Минесота е шанса дури и да се прави тоа на 7 победи.Поделба Шансите Повторно, тоа е Green Bay во седиштето на возачот на 4/5 шансите да победи на NFC Север.Јас искрено се очекува шансите да биде помал, но тоа само значи дека повеќе вредност за Чикаго и Детроит, од кои и двете се penciled во 3/1 шансите.Во меѓувреме, тоа се случува да се земе кратка на чудо за Минесота за да победи на поделба на 16/1 шансите.Јас не би го стави минатото ако ги повреди попречат сите три од своите ривали, но тоа е многу да се побара ако сте Минесота.И тоа не е дури и пребројување на сценарио при Викинзите самите да падне во таа грешка.Наслов Шансите јас сум оптимист за Чикаго Мечка во 33/1 шансите.Тогаш се сетив дека неговата доминантна одбрана во средината на 2000-тите, е исчезнат.Јас не сум како се продаваат на Детроит Лавови во 40/1 и Минесота Викинзите во 80/1 шансите.Двете екипи се во рамките на новиот шеф тренери, па дури и ако Caldwell е досие укажува прва година се кандидира на Супер Боул, како што направи и со Индијанаполис во 2010 година, тој не мора Peyton Manning повикувајќи се на снимки на под центар.Тој доби еден дебитант кој, додека ми се допаѓа, се уште е во години далеку од станување QB способен да води тимот до плејофот се кандидира.Потоа, тука е Зелена Заливот 14/1 шансите.Како што реков, тоа е пониска и јас се предвиди тоа се случува по сезоната напредува.Земи го додека е топло.Предвидена Цел на Завршница здрава Арон Роџерс го прави Green Bay омилена победи на поделба.Тоа се уште има porous одбрана, но Роџерс е Роџерс.Тој е еден од најдобрите quarterbacks во лигата и е еден од мал број на играчи кои можат да носат тим сите од себе.На Мечки ќе даде Packers работи за нивните пари, но таа е полоша одбрана од Green Bay, кој е неодгатливи за било само-почитувањето на Мечки фан.Како добар како Чикаго дело е, Роџерс е дека многу подобро коцкање е губење на пари.

Green Bay 2. Чикаго 3 . Детроит 4 коцкање е грев светото писмо.
Минесота го Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.