каталог geant казино montceau les mines

се најде гробот казино нов јужен велс

Продолжувајќи со CalvinAyre.com иноватор серија, денес ние се случува да ги одблизу на Gamblino, САД се соочува спортски обложувања апликација која ги поттикнува конкуренцијата и социјалното однесување помеѓу bettors.Оваа апликација е изненадувачки, 100% правни и во САД и може да се симне директно од iTunes store каталог geant казино montceau les mines. Gamblino е основач, Френк Вилсон, е страстен за спортски обложувања и оваа страст е очигледно по разговорот со него во врска со неговото патување да започне и што е направено со производот од.Постојат голем број на "социјалните" спортско обложување производи наоколу, но Gamblino е крајност како свој сите за размена на инстант и гарантира акција плус шансите areup-to-date и обезбедени директно од најсофистицираните книги наоколу.Вилсон доби нашиот повик за иноватори во онлајн коцкање индустрија и контакт CalvinAyre.com за својот производ, а ние се допадна и тука е неговата приказна.Беки Liggero: Здраво, Френк, ви благодарам многу за преземање на време да ми се придружат денес.Да започнеме со приказната за тоа како ќе излезе со концепт за Gamblino.Френк Вилсон: Моите пријатели и јас секогаш скокна во било шанса да се натпреваруваат едни со други околу спортот, од фантазијата фудбалски до Март Лудило загради за пријателски облози се–но, ние отсекогаш сум бил разочаран од недостатокот на пристап до спортско обложување во НАС.Убавината на спортско обложување е дека тоа ви дава можност да бидат активно staked во било која игра сте го гледа, без оглед на кој игра.Ние изграден Gamblino да дава најдоброто од двата светови, комбинирање на испробани и вистински елементи на спортско обложување со забава на добра старомодни конкуренција. BL: тебе и Ти пријатели звучи многу како мојот машки пријатели во Бостон...што беа чекори и предизвици кои се вклучени од вашата идеја да вистинското лансирање?ПРЕПРАТЕНА: Еден од најголемите предизвици беше зграда од највисоко ниво техника тим како не-технички основач.Бевме среќни да се вклучат со исклучително талентиран дизајнер, Стивен Линч, уште од самиот почеток.Неговата работа во земајќи обично се преполни и збунувачки мобилни искуство и што го прави интуитивно и достапни дури и за прв тајмер е импресивен.Мислам дека тоа е еден голем дел од она што е дозволено ни да се привлечат таква силна инженерски тим најдете казино во близина на меса аризона. BL: Како не Gamblino проширување на bettor наспроти куќата искуство да конкурентни и социјалното однесување помеѓу bettors?ПРЕПРАТЕНА: Една од најголемите предности на обложување против куќа е способноста да имате на вашиот акција прифатена веднаш–но обложување против куќа е осамен чин, тоа е само вие против број.Други обиди за да додадете социјален елемент за спортско обложување се типично фокусирани на peer-to-peer модел, но на крајот видовме критична точка во овој модел е да се има вашата акција прифатени од страна на некој друг и многу пати поголема од таа акција оди unfilled.Нашиот натпревар и базен формати се реши овој проблем со доставување на инстант акција на sportsbook во конкурентна, социјалната средина.Згора на тоа, шансите нашите играчи се обложување на се до-to-the-минута пресметка на средината на пазар од над 30 sportsbooks.За оние кои се сериозни играчи бараат да се докаже дека сме најдобри, ова е крајната бојното поле. BL: Gambino е интуитивен и лесен за користење интерфејс - во прилог на постоење на некој како Стивен Линч на одборот, колку сте се развиле овој "user friendly" аспект на вашиот производ?ПРЕПРАТЕНА: Ние помина речиси една година прибирање повратни информации од нашата заедница, навистина се обидува да се разбере она што се работи и она што не беше, и што нашите играчи сакав да видам следното.Јас лично поминато многу време во спортски барови, делење брендирани рекламирање материјали и гледа луѓето ја користите апликацијата за прв пат.Гледање луѓе го користите вашиот производ во лице може да ви даде увид дека analytics не може да, и јас научив еден тон.Ние истури сите на кои повратни информации и искуство во Gamblino 2.0, која започна претходно оваа година, а резултатите беа фантастични најдете казино во близина на moab јута.

BL: јас мислам дека е одлично, овие денови ние со тенденција да се заборави на важноста на во-лице за контакт.На уште една забелешка, зошто мислите дека стигмата која традиционално е спроведен со спортски обложување во Америка се намалила?Ние се чувствуваме стигма е во голем дел се должи на дезинформации и општ недостиг на разбирање околу ова прашање.Но денес, податоците и информациите се крал и луѓето стануваат се повеќе едуцирани за она што спортско обложување индустрија е за сите, па застарена поими од спортско обложување се полека станува нешто од минатото.Како општество продолжува да стекнат подобро разбирање на индустријата, тоа станува се повеќе јасно дека спортско обложување се легитимни индустрија рок со паметни луѓе, и се напојува со податоци.Спортски медиуми се, исто така, подигање на ова, гледањето на вредноста во предвидливо моќ на шансите и додаде приказни се креираат.Еден од најголемите стравови на спортски обложувања доаѓа од погрешно мислењето дека за правни спортски обложувања би некако да му наштети на лиги, но доказите покажуваат дека податоците транспарентност на регулиран пазар ќе го направи далеку полесно да се придржуваат на интегритетот на игри.Ние признаваме дека што повеќе луѓе да разберат за индустрија, порано таа ќе биде целосно accepted се најде гробот казино нов јужен велс. By нуди безбедно и легитимните средства за да се натпреваруваат околу спортско обложување, ние се надеваме да се прошири таа основна свест и разбирање, и позитивно згрижување на овој тренд. BL: сакам вашата точка дека спортско обложување индустрија е легитимна, податоци управувано и да ја стартувате од паметни луѓе - можеби еден ден владата на САД ќе се види дека премногу.Говорејќи на, како сте во можност да легално работат во НАС се граничи со спортски обложувања производ?ПРЕПРАТЕНА: Нема пари некогаш промени раце, и нашите играчи никогаш не се стави до пара за нашите натпревари– кои се структурирани како sweepstakes, што ги прави правна во сите 50 држави.Само како фантазија спортови, тоа е за сите на конкуренцијата еден слот vs двојна слот графичкиот процесор.

BL: Добив.Сега се што можеме да очекуваме да се види од Gamblino во 2014? ПРЕПРАТЕНА: имавме многу луѓе молат нас да се добие Android верзија надвор, така што ќе биде голем приоритет за нас.Ние сме, исто така, да работи на некои возбудливи нешта на натпреварот страна, но таа вест ќе мора да почека!BL: Звучи одлично, Френк - благодарение толку многу за одвоеното време и денес, и ние сме во потрага напред за да го гледа вашиот прогрес со Gamblino - среќно!Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.