Herenkostuum suitmeister казино слот машина

wwe сите ѕвезди caw слотови

Светската Серија на Покер Коло (WSOPC) ќе ја заврши посетата на Потковица Хамонд во Илиноис следниот понеделник кога победникот на Главниот Настан е крунисан.Бидејќи се добива во тек на октомври 11, серија има некои чудовиште turnouts и голем број на firsts.На прво место награда од $124,385 освои од страна на Крис Фухс во инаугуративниот настан го одбележа својот прв евидентираат паричните победи и првиот златен прстен.Серијата сега има снимено уште во прво прв пат две roommates освои покер турнири на истиот ден herenkostuum suitmeister казино слот машина. Mo Nuwwarah, репортер за Покер Вести, го освои својот прв златен прстен кога тој го зеде надолу $600 КОЊ настан во вторник, на истиот ден кога беше слави својот роденден. Nuwwarah мораше да го издржат три часа, на главите-up акција да се земе титулата, но $14,008 врвот награда, секако, тоа го направи вредно.По победа, Nuwwarah, кој победи Бери Greenstein во главите-up игра на PokerStars Фестивал Њу Џерси $340 8-Игра Шампионат во 2016 година, беше цитиран од страна на Покер Вест велејќи: "ова беше долга битка, тоа беше и назад.Јас бев надолу за да девет облози, тогаш тој беше долу до пет облози, а потоа се вратил.Тоа е граница покер, вие само треба да се оди преку расположението." Тој не е сам во освојувањето тој ден тука се временски слотови. Nuwwarah акции стан во Чикаго со Џош Reichard, кој има девет златни прстени на неговиот кредит. Reichard додаде уште еден прстен за својата колекција на истиот ден како неговиот цимер кога тој outlasted гледате е околу 553 играчи во $400 NLHE Чудовиште Оџакот настан.На одзивот резултираше со неверојатни $182,820 наградниот фонд да се подели меѓу финалистите, и Reichard зграпчи лавовски дел со $38,392. Неговите десет медали стави го во третото за играч со најмногу WSOPC прстени, зад Maurice Hawkins, кој има 11 прстени, и да се Valentin Vornicu, сопственик на 12 wyndham aruba beach resort & casino. Рече Reichard по победата, "Таа се чувствува одлично, ова е особено забавна затоа што тоа беше навистина пријателски зборлест конечна табела; секој имаше добар пат.Имаше еден момент кога мојот другар [Крис] Конрад на мојот лево доби двоен нокаут, па тој беше блиску до мене во чипови.Јас изгубив чип води за малку време, но јас висеше таму, нема некои сите приклучоци, доби среќа во некои садови, и тоа заврши работа надвор." Се уште има еден мал мал број на настани, вклучувајќи го и Главниот Настан.На $1,700 турнир удари надвор петок и ќе се кандидира преку следниот понеделник.Тој нуди гаранција од 1 милион долари и несомнено ќе го привлече голем толпата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre wwe сите ѕвезди caw слотови.