казино мон tremblant heure ouverture

магија дијамант казино lolo мт

Во согласност со својата стратегија да ги прошируваат своите портфолио и да се изгради бренд на свеста во нови пазари, NetEnt има потпиша партнерски договор со размена на Инстант Победи Игри (IWG) што ќе го видите вториот создаде инстант победи игри врз основа на интелектуална сопственост (IP) од шведската инвеститорот популарни игри.Според условите на договорот, првите игри се произведени од страна на велика БРИТАНИЈА-базирани снабдувач на инстант победи игри ќе бидат достапни за да играчи во Q3 2020 година казино мон tremblant heure ouverture. Игрите ќе бидат достапни преку IWG е комерцијални оператор мрежа на 21 лотарија клиенти се состои од WLA (Светската Лотарија Асоцијација) и NASPL (Северно-Американската Асоцијација на Државата и Провинциски Лотарии) игри на среќа во светот, како и преку снабдувачот е Прогресивна Игра RGS (remote играта на серверот).Стратешка смисла: Во официјалното соопштение, Главен Комерцијален Референт за NetEnt, Енди Whitworth, коментираше на компанијата најновите партнерство се справи, вели.. казино мон tremblant покер соба.

"Ние сме среќни да се здружат со IWG и ова е во согласност со нашата стратегија за проширување на нашето портфолио се постигне и градење на бренд свеста во нови пазари.Ова е важен потег за нас, како тоа им овозможува на NetEnt игри да стигнат до нови играчи во лотарија сектор казино мон tremblant heures d'ouverture. IWG има воспоставено репутација за доставување на инстант победи игри, па во партнерство со нив направи стратешка смисла.Ние сме сигурни дека голем нови игри ќе излезе со комбинирање на IWG е вештина и нашите реномирани IP и ние навистина со нетрпение очекувам да лансирање нив да играчи." Лондон-со седиште на снабдувачот на онлајн инстант победи игри за игри на среќа на HTML5 мобилни и десктоп и Флеш има вложено повеќе од 250 високо-вршење на игри кои се достапни за сите глобални игри на среќа.Сите на фирмата игри содржина може да биде ре-versioned за секој пазар.Докажано игра теми: исто Така, коментирање на тај-up, Главен Извршен Директор за IWG, Rhydian Фишер, додаде.. магија дијамант казино lolo мт. "Ние сме долго време се фанови на IP дека NetEnt создава и да се биде во можност да им понуди на овие брендови за прв пат на нашата мрежа на 21 лотарија клиенти во Европа, Северна Америка и Australasia е многу возбудливо за нас, нашите клиенти и нашите играчи.Ние сме навистина со нетрпение очекувам да работи заедно со тимот на NetEnt да се развијат нови игри искуства за своите играчи, додека, исто така, обезбедување на нашата глобална лотарија партнери со содржина иам докажано игра теми." Последниве бизнис: Во врска со вести, IWG неодамна постигна договор за снабдување со Кентаки Лотарија, проширување на неговото стапало во Северна Америка.Вклучени во лансирањето е велика БРИТАНИЈА-компанија со седиште е предводник на Супер Кеш Buster, игра, која за прв пат е во можност да се одигра во режим на портрет.Во меѓувреме, претходно овој месец, NetEnt дебитираше своето портфолио на познатиот слот за игри и маркетинг алатки со водечките оператори Арена Казино, Germania и Суперспорт во Хрватска е регулиран пазар.Овој потег доаѓа откако минатиот месец стапи на двете Колумбија и Швајцарија, подигнувањето своите игри со Гранд Казино Луцерн, на Alands Penningautomatforening (Paf) платформа, и да Гранд Казино Баден, на Gamanza Група AG е платформа. магија дијамант казино милји град.