хард рок одморалиште казино атлантик сити

чекор браќа riverboat коцкање патувања

Флорида е држава владата и Seminole Племе побарав од федералниот суд да го одложи судењето во текот на племето е способноста да им понуди на блек џек во своите казина.Во средата, адвокати и за племето и државата праша федералниот судија во Tallahassee да го одложи судењето, кои биле закажани за две недели во јули.И двете страни тврдат дека тие треба повеќе време за да интервју потенцијалните сведоци и се бара судењето се стави надвор до октомври.Јасно е, и двете страни се појави да се претпостави дека државата законодавната власт би го одобри новиот $3б игри компактен племето склучен со Gov хард рок одморалиште казино атлантик сити. Рик Скот минатиот декември, акција која би се донел судењето непотребни.Но, законодавците' неуспех да ги задоволи сите на државата различни коцкање засегнати страни значи дека нема да има нов компактен одобрени до 2017 (во најраната) и тука ние сме.Претходната компактен истече во јули минатата година, и со него отиде племето е ексклузивното право да куќа-banked игри со карти во своите казина.Државата поднесена одговараат на сила на племето да се запре нуди блек џек и други игри, но племето поднесе свој тужба наведувајќи дека државата имаше повредено компактен условите со дозволување на државата racetracks да им понуди на електронските верзии на овие игри.Толку долго како прашање е нерешениот, на Seminoles продолжи да понуди блек џек на нивните казина додека зацврстување на нивната други коцкање опции, вклучувајќи нова ВИП slots простор на Хард Рок Hotel & Casino Тампа која започна минатиот месец.Наменет за високо-ролки, соба карактеристики 85 висок лимит машини, како и разни други хи-хи погодности за да ве потсети на високо-ролки дека тие не треба да се соочи со indignities на здружување со рифови raff во текот на денар слотови.Собата, исто така, се карактеризира со многу-VIP приватните салон со четири машини кои можат да бидат заменети за другите на гости е каприц, плус приватни тоалетот па гостите никогаш не треба да се плашат голи задникот доаѓаат во контакт со остаток на ДНК остави зад себе страна на hoi polloi.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre stellaris го отклучите сите вознесението перк слотови.