како можам да го користам зборот слот во една реченица

црвено јастреб казино шатл распоред

Genting Малезија е во криза на владата по гејминг компанијата земја најави значителни даночни зголемување на казино операции.Малезија Министер за Финансии Лим Guan Eng шокиран Genting акционерите кон крајот на минатата недела, кога тој најави во неговиот буџет адресата што тарифи за игри ќе биде зголемување за 10 проценти.Тој додаде дека годишните такси за казино лиценци ќе скокаат 150 милиони евра ringgit ($36 милиони евра) од 120 милиони ringgit ($28.8 милиони денари).Додека некој вид на пораст се очекува, на крстоносните далеку ги надмина аналитичар прогнози.Општ консензус е дека Малезија ќе ја зголеми својата казино данок од пет проценти, и годишната обнова на плаќање ќе остане релативно ист како можам да го користам зборот слот во една реченица. Genting поседува и управува четири интегрирани казино места во Малезија.Компанијата портфолиото дополнително вклучува десетици казина во велика БРИТАНИЈА.Тоа, исто така, поседува Одморалишта Светот својства се наоѓаат во сад, Сингапур, Филипини, и Јужна Кореја.Номура Холдингс, Јапонски финансиски услуги фирма која се специјализира во игри пазари, е кратење нејзината финансиска состојба за Genting Малезија по вести.Веруваме дека за 10 отсто се зголемува и во игри на добивка, заедно со другите даночни се зголемува како што се годишниот лиценца такси, дилер лиценци, итн., се крајно сериозни, и намалување на инвестиции жалба на игри сектор," Номура аналитичари што е објаснето во белешката понеделник.Номура вели дека додаде 10 проценти, ќе го чини Genting 600 милиони до 700 милиони ringgit ($144 милиони евра за $168 милиони евра) за заработка пред камати, даноци, амортизација, и амортизација (EBITDA) во 2019-2020 фискална година.Аналитичарите заклучи дека колку е поголем данок ќе "офсет голем дел на раст на приходите се очекува." Резултатот ќе го видиме Genting пост пад на фискалната 2019 година, во споредба со претходно прогнозира 15 проценти раст.Во САД, Genting се уште се обидува да се надоместат повеќе од $400 милиони евра, тоа ни е позајмена Мајчин Американски племиња во Масачусетс да почне изградба на $1 милијарда казино црвено јастреб казино слот машини. Genting соработува со Mashpee Wampanoag на својата Taunton развој, но откако американското министерство за Внатрешни работи блокиран проектот, Genting беше левата држи сметка за успеа одморалиште.На Малезија данок крстоносните фрла фискалната здравјето на Genting во опасност и може да се тегнат на компанијата шансите на слетување еден од претстојниот интегрирани casino resort лиценци во Јапонија.Како и сите други големи казино оператор во светот, Genting се надева да се здобијат со една на дозволи.Во април, Genting Група Претседател Лим Кок Thay рече тој очекува жестока наддавање војна, но верува дека неговата компанија е огромно искуство со работа во различни земји позиции и за licensure.Јапонија пратениците сакате наддавање казино оператори да ги негуваат својата култура, и, според интегрирани одморалишта бил, дојде", со висок морал, чувство на одговорност, и чиста природа." Финансиски услуги фирма Morningstar верува Лас Вегас Песоци и MGM Летувалишта се две likeliest компаниите да ги добијат првичните licensure во Јапонија. црвено јастреб казино шатл од сакраменто.