реки казино 3000 s реката rd

бесплатно казино игри слотови

GVC Стопанства има зајакнато нагоре, велејќи дека тоа би можело да одиме подалеку од својата долга работи извршување на ривал bwin.партија ако таа фирма одбор продолжува да препорача 888 Стопанства' стекнување понуда.Извор близок до GVC изјави Финансиски Mail дека тоа ќе се зголеми во готовина и акции понуда за Bwin ако 888 Стопанства се зголемува сопствената понуда.Сепак, ако 888 не се подигне својата понуда, но се уште останува frontrunner, тогаш GVC само може да одиме подалеку од масата реки казино 3000 s реката rd. "Bwin одигра еден умен игра на покер тука од страна на чување и двете страни се заинтересирани,' рече GVC извор. "Но, ние се размислува за сите опции, вклучувајќи одење далеку." Bwin, која е сопственик на повеќе коцкање брендови како што се PartyPoker и Светот Покер Турнеја, беше стави за продажба во ноември реки казино 3000 s реката патот.
GVC, која првично се соработува со Amaya Игри на стекнување на понудата, и 888, која се одбива свој прифатиле понудата за преземање од страна на Вилијам Хил, одлучи дека bwin беше атрактивна преземање целта.Во јули, 888 Стопанства' £900m во готовина и акции беше најавен како победа понуда бесплатно казино игри делфини бисер. Undeterred, GVC започна Amaya надвор од слика и се вратил неколку дена подоцна со сличен мешавина на пари и акции, но со нов партнер Cerberus Capital Управување и дополнителна £100, зголемување на вкупната понуда да £1b. GVC вратија втор пат, повторно подигање на својата понуда да £1.03 б, предизвикувајќи 888 е lenders, наводно за да стави одржи на $650 (€585.7 m) за заем за финансирање на 888 предложен стекнување.Во Понеделникот, Bwin.партија и GVC меѓусебно се потврди дека тие се уште се зборува за потенцијалните се справи. GVC тврди дека да се реши четири " лепење поени,' вклучувајќи потврда дека тоа би можело да се обезбеди финансирање и постигнување на ветената заштеди, дали комбинирана група ќе бидат наведени на Лондонската Берза и дали или не GVC може да се добие одобрување од коцкање регулатори во Њу Џерси бесплатно казино игри слотови.
GVC рече дека овие забелешки беа "реши" на Bwin.партија одбор е задоволство, но дека тоа беше продолжува да работи на други ситни проблеми пред поднесување на својот најнов стекнување конкретни понуди, кој тоа го рече и ќе биде на иста смисла како и неговиот Август. 7 понуда.Сепак, Bwin.партијата соопштение нагласи дека нејзиниот одбор е порано препорака на 888 понудата остана непроменет од GVC е најава.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатно казино игри на делфинот е бисер.