постои казино во близина на menomonie висконсин

одморалишта светот казино фино јадење

Ние може да го победи нашите глави одново и одново со релевантни статистика кои се однесуваат на Денвер Broncos' дело и Сиетл Seahawks' одбрана.Ние може да се погледне во Peyton Manning е рекорд-поставување на регуларната сезона.Подлец, ние дури и може да се погледне како доминантна на Seahawk е vaunted Легија на Бум средно е во текот на сезоната.Сите оние кои би можеле да играат – и треба да – се игра дел на конечниот исход на Супер Боул XLVIII.Но, ниту еден од нив не може да се смета како најголем фактор доведува до играта.Дека разликата паѓа на рамената на Мајката Природа.Кога генијалци во текот на МАК одлучи да им даде на Супер Боул XLVIII да се Сретнаа Живот Стадионот во Њу Џерси, најочигледниот прашање за секој ум беше "што е времето ќе биде како на отворен стадион во средината на зимата?" Тоа беше и се уште е фер прашање, оној што никој сеуште го има одговорот.Но пораката беше испратена: најголемите фудбалски натпревар на годината се случува да се игра во елементи, или како комесар Роџер Goodell го стави назад кога најавата за првпат беше направен", каде што би требало да биде".Тоа е добро и добро, ако си седи во удобен границите на вашиот сопствен каучот.Но, ако сте Bronco или Seahawk и си играат во вистинската игра, неизвесноста за она што вид на времето ќе ве поздравам кога ќе излезам на тунелот се претвора во најголемиот вајлд карта дека ниту тренерскиот персонал од двете екипи имаат некоја идеја како да се справи.Ако временските соработува и лебди на 40 или 50-тите со минимални правец, тогаш тоа треба да бидат идеални услови за играње фудбал.Но, што ако температурата падне на тинејџерите, или уште полошо, ќебиња на стадионот во вид на blizzard-како услови кои Североисточниот е гледањето на некој алармантно честа основа на оваа сезона?Што ако се очекува врнежите да завршува се комбинација од снег, снег, лапавица, и мраз?Тогаш што?Лас Вегас sportsbooks се исто толку загрижени за времето како некој друг.За еден, тоа е тешко да pin надолу како и двете екипи ќе играат кога услови хит на фан.Историјата укажува на тоа дека играта се претвора во енергија фудбал/дефанзивна борба афера кога услови се помалку од идеална.Што треба да корист на Seahawks, и тоа беше причината зошто многу книги отвори со Сиетл се на кратко за фаворити.Тогаш сите и нивните grandmama трескаше на Broncos, принудувајќи книги наместо да се направи Денвер краток омилени.Треба снег да падне бесно и да се сврти играта во некој вид на зимски земјата на чудата, а потоа прилично многу може да се фрли сите ваши handicapping студии надвор од прозорецот и да игра, за недостаток на подобар опис, се претвора во сите од битката на осипување.Ако сакате преседан за тоа што да се очекува, не гледам подалеку од Недела 14 од тековната МАК сезона, во која се вклучени некои од најлудите бои ќе најдете во лигата.И многу од тоа се случило откако играчите мораа да поминат речиси целото прво полувреме се обидуваат да се користи за да се услови.Нешто слично може да се случи во Супер Боул XLVIII и ниту Broncos, на Seahawks, на oddsmakers, и сите bettors може да направи нешто околу тоа.Во овој момент, сите ние сме препуштени на милоста на Мајката Природа е расположението дојде игра време.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre постои казино во близина на menomonie висконсин.