господ на сите slots преглед

црно огледало рејчел џек и ешли

Kubot редовите на 28 во двојки категорија на мажи турнеја, додека Hlavackova е 20-ти меѓу жените, според ESPN господ на сите slots преглед. Corbett кажано тенис органи за Lindahl е понуди, кои, пак, ги информираа Victoria Police, Buzzfeed Вести пријавени.Во текот на истрагата, Lindahl, наводно, им кажал на полицијата "тоа е она што тенисери не" кога тие не мислам дека тие можат да победат. Blume рече, според The New York Times господ среќа казино промо код. Blume рече дека настрана од мешани двојки натпревар, Совршенство нели гледа сличен обложување однесување на секој друг натпревар во 2016 година Australian Open, што е побарано од нив да се отсечени обложување пред да се јавите во полицијата во Мелбурн.Вести штекер, цитиран Blume, кој рече: "Во контекст, овие натпревари се прилично мали.Тоа значи дека било агресивни обложување однесување е многу лесно да се открие на наша страна." Hlavackova и Kubot освои 6-0, 6-3 во натпревар кој траеше само 49 минути, Фокс Спортски пријавени.

Buzzfeed Вести објави дека 27-годишниот Ник Lindahl кажано дека Сиднеј е Burwood локалниот суд дека тој—и преку трето лице—нуди да се изгуби натпревар Toowoomba Фјучерси Шест Турнир во 2013 година, ако неговиот противник, Андреј Corbett, ќе му плаќаат пари за да го стори тоа. Marrero е рангирана на 32nd меѓу мажите и Arruabarrena е 33rd –рангиран двојки играч на жените турнеја.Веста дојде на петиците на извештаи минатата недела дека детални години на натпревар-одредување загриженост дека се качил неконтролираниот.Би-би-си и BuzzFeed Вести објавени долга извештај што има повеќе од 70 играчи на девет протекоа листи на сомневање за fixers.Според извештајот, играчите се нудат најмалку $50,000 за да се утврдат нивните натпревари, и дека коцкање syndicates во Русија, Италија и Сицилија се направени "стотици илјади" на Британски фунти обложување на резултат на натпревари, вклучувајќи Wimbledon и француски Отвори.Асоцијацијата на Тениски Професионалци Претседателот Крис Kermode рекоа дека нема вистина дека тениските власти не успеаја да ги испита наводите, велејќи: "Во својот истраги, Тенис Интегритет Единица е да се најде докази, што е спротивно на информации, во случај на сомневање или слушање.Ние сме убедени Тениско Интегритет Единица е тоа што може да." Екс-про се изјасни за виновен за натпреварот-решавањето во Меѓувреме, поранешниот Австралиски професионалниот тенис играч има pleaded за виновни за намерно губење на еден натпревар црно огледало рејчел џек и ешли фрлија. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. Lindahl, исто така, им кажал на своите пријатели дека тој планира да "резервоар" на натпреварот, па тие може да облог на исходот, според вести штекер црно огледало рејчел џек и ешли.