не рулет имаат шема

казино театар планината патот chennai

Девет казина во Атлантик Сити колективно вработени 30,217 луѓе во јули, се прв пат Њу Џерси гејминг индустријата има надмина 30K марка во повеќе од четири години.Во јуни отвори на Хард Рок и Океанот Одморалиште донесе на градот 7,741 нови работни места, и го зеде вкупната вработеност во Атлантик Сити гејминг индустријата да 29,604 не рулет имаат шема. Вкупно 613 дополнителни позиции беа пополнети минатиот месец, со Хард Рок (290) и Океанот Одморалиште (152) одговорна за поголемиот дел од новите вработувања.На Borgata останува најголемиот казино работодавачот, со MGM сопственост сметководство за 5,938 позиции, или околу 20 проценти од вкупната работна сила.Хард Рок, поранешните Адут Таџ Махал дека е repurposed во rock 'n' roll-тематските казино, е на второ место со 4,393 членови на персоналот.Вработување личности доаѓаат од Њу Џерси Поделба на Игри за Спроведување на законот и вклучуваат и полно и со скратено работно време на работниците.Невработеноста и понатаму останува во 5.3 во Атлантик Сити, далеку повисока од 3.6 процент на национално ниво просек.На нови работни места, се разбира, многу пречекан во Атлантик Сити економија, но за вработените да се чувствуваат чувство на работа безбедност, градот ќе треба да брзо рампата до визитација.Некои аналитичари се загрижени дека повторното воведување на две од петте казина, кои се затворени помеѓу 2014 и во 2016 година доаѓа премногу брзо по заедницата се најде некој вид на финансиска стабилизација.По девет години на бруто коцкање приходи (GGR) се намалува од 2007 до 2015 година, Атлантик Сити има објавено back-to-back годишен победи (1.55 проценти во 2016 година, и 2.16 проценти во 2017).Сепак, работите се сврте за полошо во 2018.
Вкупно GGR е долу 2.3% преку јуни, и на земјиштето,-врз основа на операции во Атлантик Сити има повече 4.4%.На ветува вест е дека јуни GGR зголеми со отвори на Хард Рок и Океанот Одморалиште.На тули и малтер победа се искачи повеќе од пет проценти, и поврзан со силна заработка на интернет, гејминг индустријата растеше 7.3% во лето е првата официјална месец.Со Атлантик Сити две најнови операторите да инвестираат над $1 милијарда во shuttered Таџ Махал и Уживаат да ги врати на пазарот, компании зад казина се обложување на ренесансата на видови за beachfront заедница.Тоа е многу години од Лас Вегас и Атлантик Сити одржа монопол на коцкање во сад.Игри продолжи да претставуваат помал дел од одморалишта' пита во Грев Градот, и својства заедно Лента имаат transitioned во маркетинг регионот како забава-прва дестинација.Хард Рок официјални лица се обидуваат да го прават истото во Атлантик Сити.Извршниот ДИРЕКТОР на компанијата Џим Ален изјави дека Њу Џерси одморалиште не е за игри казино театар њупорт род ајленд. "Тоа е за забава," тој ја прогласи оваа пролет.Целта за Хард Рок е да биде домаќин во живо забава, секоја вечер.Во меѓувреме, Океанот Одморалиште е маркетинг себеси како семејна-пријателски сопственост, и еден кој нуди бенефиции за заштитници на сите нивоа казино театар планината pocono пенсилванија. "Ако сте некој обложување $5 или $10, колку често го прави некој да дојде до вас, се тресат вашиот страна, се прашуваат како вашиот ден е и ако има нешто што треба?" Океанот Одморалиште извршен ДИРЕКТОР Франк Леоне pondered во јуни казино театар планината патот chennai. "Ние се случува да се осигураат дека клиентите кои не се лични внимание на други својства да добијат лични внимание тука." добиеш бесплатен монети на распрскување слотови.