се тресат вашиот плен слот машина

хард рок кафе казино wheatland калифорнија

acau-врз основа казино оператор Галакси Entertainment Group Ltd во средата објави партнерство со Индустриска и Комерцијална Банка на Кина (Макао) Ltd – исто така познат како ICBC (Макао) – и WeChat да се прифати безконтактни мобилни плаќања во текот на својот имот.s дел на партнерство, WeChat Плати мобилни плаќање платформа ќе бидат ставени на располагање на Галакси Макао, Бродвеј Макао и StarWorld Хотел, изјави на прес-порака издадени заедно со игри на оператор и ICBC (Макао).eChat Плати е платен систем не ќе бидат достапни во казина во внатрешноста на Galaxy Забава својства, компанијата портпарол изјави GGRAsia.ccording на ослободување, Галакси Забава е првиот угостителство и забава група во Макао да се прифати WeChat Плати се тресат вашиот плен слот машина. Со подигнувањето WeChat Плати низ Галаксијата Забава својства, ние сме обезбедување на ексклузивна можност за Макао е ценет Кина посетителите да ги користат префериран метод на плаќање за нивната удобност, безбедност и удобност," на фирмата високи директор на меѓународната премија и маса за развој на пазарот, Рејмонд Yap Јин Мин (на сликата, втората лево), се вели во коментари вклучени во среда е соопштение за медиумите.arketed како Weixin во Кина, WeChat имаше 963 милиони денари месечно активни корисници како на 30 јуни, според Tencent Стопанства.Во тек на 12.25 часот, Nov 6) се тресат небото вистински слотови.