блек џек чамци 224 за продажба

online gambling revenue by state

На Охајо, држава Сенатот комитетот дека изработен во тековната спортски обложувања сметка се состана во средата за прв пат од првичната верзија беше откриен минатата недела.Веќе постојат некои промени кои се направени.Сенатот Одберете Комитет на Игри е првата акција беше да се прифати некоја изменета верзија на Сенатот Бил 176 блек џек чамци 224 за продажба. Комитетот Заменик Претседавач Натан Manning (R-Северна Ridgeville), заеднички спонзор на сметка на државата Сен блек џек брод за продажба craigslist. Niraj Antani (R-Miamisburg), отиде во текот на копчето промени со загуба.Ова е работна сметка," Manning рече. "Многу од оваа работа е ставен на страна на Претседателот (Кирк) Schuring (R-Кантонот).Ние ќе продолжиме да работиме на овој закон.Така што очекувам повеќе промени за да се дојде." Една од најголемите промени надвор од лилјак беше дека за изменување на законот сега дозволува на државата казина и racinos да работат на тули и малтер sportsbooks – ака, Тип Б лиценца – во нивните игри својства.Почетна бил исклучен нив.Сепак, пратениците имаат дадено на Охајо Казино Контрола Комисијата способност да ги користат регионалните факторинг во одредувањето каде мало sportsbooks може да се утврди блек џек чамци за продажба од страна на сопственикот. Schuring, во минатото коментари, има рече дека тули и малтер установи треба да се гледа како на работа творци и начин да се поттикне економскиот раст.За мобилни или тип А – лиценца носители, Manning рече за изменување на законот ќе им овозможи да subcontract со толку многу мобилни оператори, како што тие сакаат.Сепак, подносителот на барањето мора да "се има или да се создаде значителен Охајо присуство", со цел да се добие што за лиценца.Додека имаше промени на две главни спортски обложувања формати, на мало и мобилни лиценци, ништо суштински промени во предложениот формат за лотарија е спортски обложувања производ.Лотарија производ е, во суштина, pari-mutuel спортски обложувања нуди каде, за $20, а bettor може да го избере победник на играта.Лотарија ќе потрае комисија исклучување на влогот, а потоа оние кои ги собереш на победничката страна ќе се делат средствата online gambling revenue by state. "Вклучувајќи Охајо е мало во спортски обложувања е неверојатно важно, како да се легализира спортско обложување треба да првенствено бараат да им помогне на Охајо бизниси," Antani рече.
"Јас верувам дека многу силно што Охајо е лотарија трговците на мало треба да бидат вклучени во спортски игри." Сепак, тоа не мора да биде од типот на спортски обложувања можност мал бизнис застапниците сакате да видите од лотарија на производот.За време на комитетот две-месец серија на рочишта кои им помогнаа членови на предлог-законот, панелот се слуша од таков бизнис групи како Боречка Центри Асоцијација на Охајо.Тие рече спортски обложувања може да им помогне и други мали бизниси, привлекување на клиенти на нивните установи.Дејвид Corey, здружението е извршен заменик на претседателот, се вели во изјавата на Март 10, кои поедноставена спортски обложување на производот кој се нуди истиот ден и parlay wagering ќе биде идеална концепт.Под SB 176, и Тип а и Тип Б лиценци ќе чини 1 милион долари за три години.Обновување надомест, исто така, ќе биде $1 милиони евра.Државата ќе понуди до 20 Тип а и 20 Тип Б лиценци.Охајо би данок sportsbooks на 10 проценти од нивните нето-приходи.Законот повици за 2 проценти од државата продолжува да фонд коцкање зависност услуги, со остатокот финансирање на јавното и приватното образование.Законот исто така покрива и други игри можности, вклучувајќи дозволување ветеран, братска, и добротворни организации за да се понуди "e-бинго," или електронска размена на инстант бинго машини.Тоа, исто така, ќе се создаде комитет да истражувам во iLottery и она што потенцијалните влијанија кои би можеле да се создаде за државата е мало лотарија места.Додека Охајо е казино оператори се туркаат за спортско обложување, тоа не е да се каже дека повеќе не го имаат проблеми со законот.Во четвртокот, група наречена Добие Игри Правото Охајо издаде соопштение во врска со Проблемот Коцкање Мрежа на Охајо кои изразија загриженост во текот на "e-бинго" машини.Добиете Игри Право е поддржан од страна на ЏЕК Забава, MGM Одморалишта, и Penn National Игри – лица кои работат седум на државната 11 казина или racinos.Групите рече дека законот, како што во моментов писмена, ќе им овозможи неограничен број на казино-стил видео игри терминали да биде ставен во 876 локации низ државата.Дерек Longmeier, Проблемот Коцкање Мрежа е извршен директор, се вели во соопштението дека моменталниот закон не се вклучуваат "соодветна законска рамка" за да го надгледува гејмерски машини. "SB 176 во моментов не содржи потребните заштита на потрошувачите за да се ублажат штетата што ќе резултира со воведување на e-бинго во Охајо," тој рече online gambling revenue by country. "Законот не содржи барања за да се обезбеди e-бинго кадар, без разлика дали се платени или да волонтираат, се постојано обучени да одговорат на оние кои се соочуваат со коцкање проблем." Она што законот го вклучува, според фактот лист на Охајо Сенатот веб-сајт, е одредба со која се дава на државниот Обвинител надзорен орган.Во моментов, OCCC надгледува државниот четири казина, додека Лотарија Комисија има власт над седум racinos, кои нудат видео лотарија терминали.Законот, сепак, ќе им овозможи на OCCC да се врши увид на "e-бинго" машини за да се осигура дека тие не сте слот машини..