казино затворена поради covid

конрад resort spa & casino punta del este уругвај

Aptiv е тестирање driverless автомобили во Лас Вегас за три години.Градот минатата година, започна авто-возење шатл во центарот на градот казино затворена поради covid. "Развивањето на технологијата е лесно дел, разбирање на она што потрошувачите сакаат е тешко дел.". "Генералната визија е дека само-вози автомобил не треба да биде новина." На слободни вози, патниците се придружена со Aptiv работникот, кој објаснува како технологијата работи.Речиси 50 антени кои комуницираат со Aptiv технологија во внатрешноста на автомобили биле поставени на уличните светилки по рути автономни автомобили патуваат. Лифтови во Mandalay Bay се повторно запирање на 32nd кат по пауза на крајот на минатата година конрад одморалиште y казино punta del este. "Вози-споделување на датотеки нема да биде влезна точка за само-возење автомобили", рече Jody Kelman, производ води за Lyft е само-возење програма, цел Aptiv акции. Lyft и Aptiv нема да биде само компаниите демонстрација автономни автомобили оваа недела. "(Self-возење) само што ќе се случи ако потрошувачите сакаат тоа," Torc Главен Извршен Директор Мајкл Флеминг се вели во соопштението недела. "Лас Вегас е неверојатно место за пристап на луѓето," Bauer рече конрад punta del este одморалиште и казино. "Нашата платформа е подготвен да оди и ние го најави 2019 како година ние се случува на пазарот", рече Ли Bauer, потпретседател на Aptiv е мобилност архитектура група.Лас Вегас е регрутирање на компаниите да ги тестираат автономна возење технологија во државата конрад resort spa & casino punta del este уругвај.
Blacksburg, Вирџинија-базирани Torc Роботика, исто така, ќе им даде на клиенти вози низ град.