Kunci слот pintu kamar mandi

гранд казино ле pharaon - лион

Џон Paulson е истоимената хеџ фондот започна нова позиција во казино оператор Bally е (NYSE:BALY) во вториот квартал.Форма 13F со поднесување на Комисијата за Хартии од (ДИК), објавени во понеделникот, откри Paulson & Ко.купи еден милион акции на Род Ајленд-врз основа на регионалните казино оператор во текот на април, преку јуни период.Дека акциите се во вредност од $54.11 милиони евра, но сега е надвор од пари, како Bally е проследено други игри акции пониска во текот на изминатите неколку месеци.Долу 11 проценти во текот на изминатата недела, Bally е акции се тргува со околу $45 на ова пишување.Како за Paulson & Co., хеџ фонд започна 11 нови позиции во вториот квартал kunci слот pintu kamar mandi.
Bally е трето по големина, заостанува само енергија акции Apache (NYSE:APA) и амбасадата на кралството холандија Школка (NYSE:RDS.А).Големите институционални инвеститори, вклучувајќи ги и инвестициските фондови, се бара да поднесе 13F е во рок од 45 дена од крајот на претходна квартал.Но, тие не се бара да го открие датуми на која тие се купува или продава хартии од вредност, па нема начин да се знае точно кога Paulson & Ко.влезе на Bally позицијата.Исто така, без разлика дали или не на пари manager уште поседува акции нема да бидат откриени се додека фирмата следната 13F е поднесена, кои, најверојатно, ќе се случи во средината на ноември.На 13F открива Paulson & Ко.има околу 40 сопственички позиции како на крајот на вториот квартал кунг фу метежот казино борбата сцена. Paulson самиот одамна е златен бубачки, и тоа е одраз преку стопанства во повеќе рударски акции и шипки, поддржан размена со кои се тргува фонд (ЕТФ).Додека неколку други потрошувачите дискреционите имиња точка на хеџ фондот портфолио, Bally е е осамен игри капитал во поставата.Казино акции веќе долго време се популарно во хеџ фонд на заедницата.Но Paulson нели е премногу активен со игри акции за некое време.Сепак, Paulson има претходно биле вклучени со индустријата.На financier, кои направија милијарди обложување на subprime mortgage биста што доведува до глобалната финансиска криза, откако одржа содржајна позиција во Harrah ' s долгот кој беше претворена во капиталот на игри на компанијата која што би крајот да стане Цезар.Во 2010, неговата хеџ фондот, исто така, беше втор најголем акционер во компанијата претходно познат како MGM Мираж, и тој исто така бил голем инвеститор во Бојд Игри (NYSE:BYD) гранд казино li ag работни места. Paulson се одржува акции на MGM за неколку години и се гледа како на еден од инвеститорите инструментална во поттикнувањето на игри на компанијата да заработат својата недвижен имот, средства и спин-оф на фирмата сега познат како MGM Раст Својства (NYSE:MGP).Тоа не е веднаш јасно дали Paulson е angling да се биде активист со Bally е.Сега за сега, средството менаџер веројатно не доволно сопствени акции во игри на оператор да ги преземе таква положба.Плус, кои би можеле да се стави тоа во шансите со Стандардни Општо — хеџ фонд што е, далеку, најголем Bally е акционер.На Крајот На Краиштата, Paulson & Ко.едноставно може да се обложување на Bally е учинокот на smart придобивки, проширување на земјиште-врз основа казино империја, и на компанијата напори да остварат уживајќи iGaming и спортски wagering пазари. гранд казино ле pharaon - лион.