колку е коцкање лиценца во јужна африка

нови казино сајтови без депозит бонус

Казино спојувања и превземања стресе гејминг индустријата во текот на изминатите 12 месеци.Некои од Лас Вегас' најзначајните conglomerates продаваат својства и reshuffled нивните портфолија.Игри оператори и производители здружија силите за, додека еден онлајн консолидација обид не успеа да се материјализирал, кога главен акционер balked во алијансата.На почетокот на 2018 ќе изгледа многу различни за казино и игри индустрии, во споредба со 365 дена.Тука е се погледне назад на пазарот најголемите деловни спојувања и стекнувања во текот на изминатата година.Најголемата спојување во 2017 треба да дојде со ѕвездичка, како и на повеќе субјекти вклучени сите беа поврзани во една голема матична организација: Цезар.Во октомври, Невада-базирани игри корпорација која поседува и оперира на над 50 претежно НАС-базирани казина и хотели, соопшти формално е излегуваат од Глава 11 заштита од банкротство.Наречен "најголемите и најсложените стечај во една генерација," корпорација спои две од неговите оперативни единици, и формираа недвижен имот и инвестиции доверба (REIT).Цезар Забава ќе продолжат да работат на компанијата игри подови и свој поголемиот дел од своите места.Сепак, REIT ќе сопствени 18 својства, вклучувајќи Цезар Палас во Лас Вегас, операторот е kingpin одморалиште на Лента.На REIT ќе закуп игри на подови назад кон Цезар, и избави приходи за доверителите кои не беа платени назад во стечај.Таверна, слот пат, и казино оператор Златна Забава е стекнување на Американската Казино и Забава во јуни беше уште еден клучен трансакцијата за индустријата.На $850 милиони справи стави на Stratosphere и две Аризона Чарли казина под Златен бајрак.И во Конектикат, на државата двајца индијанци игри оператори, Mashantucket и Mohegan Сонцето племиња, усогласена заеднички да се изгради сателитски објект, со цел на одржување на игри долари од која тече на север до MGM Спрингфилд, кој е закажана за да го отворите во 2018 колку е коцкање лиценца во јужна африка. Не секој казино спојување беше успешен, сепак.Круна Летувалишта и Melco Установи, предводена соодветно од страна на милијардери Џејмс Пакувачот и Лоренс Хо работат заедно како Круна Места за Забава, отиде на нивните одделни начини на оваа година, по Круна вработени биле приведени во Кина, по обвиненија за промовирање на коцкање.Хо рече Австралиската компанија е "намерно плукање" на Кинески закон нови казино сајтови без депозит бонус велика британија. DraftKings и FanDuel, двете најголеми дневни фантазија спорт (DFS) компании кои се очекува да се контролира барем 90 проценти од пазарот, се обидел да ги спои во почетокот на 2017 нови казино сајтови ниска wagering. Но САД Федералната Комисија за Трговија (ФТЦ) squashed оние планови на основа на тоа дека тоа ќе се создаде монопол.Спортски behemoth Вилијам Хил е најголемиот акционер, Parvus за Управување со Средства, побара дека компанијата побара купувачот, но balked кога букмејкерот најде перспектива.Вилијам Хил и Amaya (сега познат како Ѕвезди Група) предложи спојување, но Parvus интервенираше, елиминирање на Amaya од страна на велејќи дека тоа беше "преценет имот." Австралиската обложување гиганти Tabcorp и Tatts Група имаше, исто така, смета здружени сили во договор со кој би биле во вредност од $11 милијарди долари.Но успешна правен предизвик од страна на Australian competition and Consumer Commission (ACCC) спречија тоа спојување од движи напред.Според Новите Управување со Големи имоти во Атлантик Сити и Лас Вегас дека вклучен раце во 2017 се вклучени: нови казино сајтови без депозит бонус.