Pokerist texas holdem poker за слободни

рента де mesas де juego казино

Оклахома племиња се обединат за да му се спротивстави обид од страна на Гувернерот Кевин Stitt (R) да renegotiate игри compacts и да се зголеми приходите споделување на одговорностите кои произлегуваат од нивниот Мајчин Американски казина.Оклахома Индиски Игри Асоцијација (OIGA) Претседателот Мет Морган рече оваа недела дека поголемиот дел од државата е 38 Мајчин Американски племиња се согласија да доаѓаат заедно за да се спречат гувернерот план за измена нивните игри договори pokerist texas holdem poker за слободни. "Ако сме заедно, ние имаме добра шанса да се биде во позиција сакаме да биде во," Морган рече на племенски игри на состанокот, како што е соопштено од страна на Тулса Светот.Ние веруваме Гувернерот Stitt е misinformed за тоа како овие compacts работа," Морган продолжение. "Или тоа е истиот договор, или тој сака да понуди подобар договор на племиња." Оклахома е племенски организации работат 130 казина низ државата.Тие се движат од игри станици во внатрешноста погодност центри да полн обем интегрирани места како WinStar Светот – најголемата светска игри место во однос на подот рента де juegos tipo казино. Stitt вели дека 15-годишниот compacts, кои се поставени за да истекува на 1 јануари 2020, треба да се ажурираат.Републиканската е на мислење дека ексклузивност такси племиња плати на државата за правото да работи слот машини и маса игри е премногу ниска.Племиња плати помеѓу четири и шест проценти од нивните слот победи на државата, и 10 проценти на маса игра приходи рента де mesas де казино en monterrey. "Најлесно нешто што треба да направите е едноставно обновување на постоечки compacts" како што е,' наместо да се на напорна работа на внимателно разгледување и преговарање нови compacts кои се рефлектираат на состојба денес," Stitt што е објаснето претходно овој месец.
"Во овој случај, тоа значи да седнат со нашите племенски партнери да разговараат за тоа како да се донесат овие 15-годишниот compacts до договор, што се одразува условите на пазарот за гејминг индустријата гледа целиот народ денес." Марфи вели гувернерот, едноставно не поседуваат моќ да бараат на племиња, за да renegotiate.Наместо тоа, индијанци групи се под импресија дека compacts едноставно ќе се обнови во нивната сегашна правна форма за уште 15-годишен мандат.Марфи вели тековни даночни стапки кои се наметнати на племенски игри во Оклахома е сличен на другите држави каде Мајчин Американците се оперативни казина.Сепак, тој вели дека неговите состојки може да биде подготвена да го смени compacts ако државата се проширува нивните игри опции.Конкретно, племиња сакате право да работат sportsbooks.Нивните сегашни compacts дозволи за проширување, како што неодамна liberalized спортски коцкање активност.САД Врховниот Суд го погоди надолу на сојузниот спортски обложувања забрана во Мај 2018. Девет држави, бидејќи се приклучи Невада во добивање на спортски обложувања оперативна.На тие држави е Ново Мексико, кој веќе добило Санта Ана Ѕвезда Казино во сопственост од страна на Pueblo Индијанци – за да го вклучите sportsbook.Според тоа племе гејминг компактен со Ново Мексико, племенски казино е слободна да работат "на било која и сите форми на Класа III Игри." Вилијам Хил отвори вратите за своите sportsbook во Анот на Планината Богови Resort & Casino оваа недела. рента де mesas де juego казино.