играчка клуб коњ има рулет

како да го направите казино злато проблем

МАКАО — Коцкање приходи во Макао падна за 3,7 проценти во јуни на годишна основа, на првиот пад во повеќе од четири години, со аналитичари коишто велејќи фудбал на Светското Првенство имаше пренасочени коцкари и нивните големите влогови далеку од најголемите светски казино центар.Јужниот Кинески територијата на Макао, посебен административен регион, како и соседните Хонг Конг, е единственото место во земјата казино коцкање е легално.Коцкање приходи од Макао е 35 казина падна на 27.2 милијарди patacas во јуни ($3.4 милијарди долари) од 28.3 милијарди patacas една година порано, според податоците објавени од страна на Макао владата во вторникот.Аналитичарите се очекуваат пад од помеѓу 4% и 6 проценти.Кинески коцкари имаат наместо да се wagering на фудбалски натпревар во Бразил.Властите уапсија 22 луѓе на 18 јуни за нивно вклучување во недозволена soccer betting прстен според Macau полицијата.Обложување лизга прстен примени во една недела достигна колку што HK$5 милијарди долари (645.19 милиони евра) и просечната дневна количина на обложување беше повеќе од HK$700 милиони евра.Додека јуни е казино коцкање приходи пад беше првата капка од владата започна со објавување на податоци во 2010 година, некои аналитичари очекуваат раст во наредните месеци да ја поврати интензитет поради солидна расходи од Кинески посетители.Во текот на изминатите два месеци, глобалните инвеститори имаат споредено влогови на акции наменети за Макао по сплав на регулаторните curbs предизвика загриженоста за забавениот раст на приходите.ПОСТРОГИ УПОТРЕБА НА БАНКАРСКА КАРТИЧКА Меѓу мерките ограничувања за користењето на државната банка картичка UnionPay, кои Кинески државјани кои се користат за да се излезе милиони јуани.Законски, тие се само дозволено да се земе од 20.000 јуани ($3,200) надвор од Кина на ден.За да се добие околу ова, тие претендираат да се купуваат скапи предмети од продавници со користење на нивните UnionPay картички и наместо всушност ги прима објекти, тие да добиете пари.Продавници точки во рамките на игри на среќа во многу области на казина често се користат за оваа намена, кои служат како брз и лесен стоп за mainlanders да се извади милиони јуани.Френсис Tam, Макао секретар за економија и финансии, се вели дека нема нови картичка уред терминали ќе бидат дозволени во трговијата на мало продавници во казино површина од 1 јули, но постојните картичка уреди не мора да бидат отстранети, за разлика од она што Macau банкари и казино директори беше кажано во Мај.Накит и да се види продавници наоѓа во внатрешноста на игри областа на казина како U играчка клуб коњ има рулет. милијардер Шелдон Adelson е Венецијанскиот, кој се наоѓа на Макао е Лас Вегас стил Cotai лента, се прави бизнис како и обично, во вторникот.Клиенти се уште беа во можност да се направи трансакции во UnionPay со банкарска картичка симбол јасно прикажана на продавница фронтови.Казино директори, рече во вторникот на владата беше да се биде флексибилен за определување на рокови и дал продавници до ноември да се отселат од игри на подот во други области во рамките на одморалиштето.Многу од Макао е пешак продавници и накит продавници на казино кат се во сопственост од страна на добро-поврзан локалните претприемачи и junket оператори, па таму е додаден притисок за да им овозможи на продавниците, за да се задржи оперативни, на директори рече.Казино директори зборуваше под услов тие да не биде именуван.Во БЛИЗИНА на РОК ПРЕТПАЗЛИВОСТ Додека ограничувања на UnionPay, најверојатно, нема значително да влијаат на приходите раст, аналитичари остануваат претпазливи на сектор во блиска, цитирајќи мерење на економските фактори, како ограничени ликвидност, омекнување цените за сместување и загриженоста во врска со интегритетот на долгот колатерал, од кои сите имаат шанси да додадете притисок на Макао е високо-ролери VIP сегмент.На забрана за пушење, во собата да стапи на сила од страна на октомври, и ограничувањата за транзит визи, исто така, се прашања кои можат да влијаат врз бројот на посетителите во наредните месеци.Хонг Конг-листата казино и игри акции паднати од 6 проценти за 24 проценти од почетокот на оваа година до 1 јули како да го направите казино heist повторно. Пад има влечат назад напред 12-месечна цена-да-приход односот на Хонг Конг-котираните акции да 17.6 како да го направите казино heist агресивни. Намалувањето е многу далеку од минатата година, кога Хонг Конг казино и игри акции додадени повеќе од 100 милијарди долари на инвеститорите богатство по акции, во просек, повеќе од двојно во вредност.На португалски колонија до 1999 година, Макао обично заработува еквивалент на Лас Вегас годишниот дестинации во помалку од два месеци.Годишни приходи достигнаа рекордно $45 милијарди евра во 2013 година, издигнувајќи на мала територија високо над ривал игри дестинации.Основите на Макао е коцкање центар остане звук во среден до долг рок велат аналитичарите со отворањето на осум нови места во текот на следните три години и за подобрување на инфраструктурата случувања кои ќе го скрати времето на патување на Макао.Локалните власти и раководство во Пекинг се туркаат за да се прошири Macau далеку од своето потпирање на игри.Проширувањето на емисии како Melco Круна на Куќата на Танцување Вода и Песок Кина бокс настани се наменети да го привлечат поширок посетител база кои доаѓаат да Macau за рекреација и туризам, наместо да играат на baccarat маси. како да го направите казино злато проблем.