викторија портата казино лидс работни места

15340 казино д-р hacienda височини ca

Партнерство овозможува успеа спортски обложувања решение за пристап до новите клиент цевковод FSB Технологија (UK) Ltd има договорено да се интегрираат својата целосно успеа спортски обложувања решение во Bit8, брзо расте и се зголемува игри платформа на услуги викторија портата казино лидс работни места. Bit8 клиенти кои се на услуга од FSB Техника ќе имаат корист од игра и пред-игра обложување можности низ повеќе од 20 спортови. FSB Техника има развиено прв модерна, комерцијален спортски обложувања платформа да биде лансиран во една деценија, портпарол тврди понеделник.Капитално-managed service покрива целата спортско обложување операција од ракување живеат податоци од стадионот сите на патот преку обезбедување на нарачана маркетинг порака на индивидуален клиент. FSB Техника веќе обезбедува услуга за да Genting и да Старателот весник (види го претходниот InfoPowa извештаи).Спортско обложување платформа вклучува автоматизација слој за да управувате со сурови податоци гасови, комерцијален живеат цена модели, залог прифаќање и управување со ризик софтвер и customisable CRM и маркетинг кампања tools.Спортско обложување платформа е управувана како целосно успеа услуга и во голема мера ја намалува цената и трудот се бара да учествуваат во регулирани спортски обложување на пазарот.Малта-базирани Bit8 има потпишано на значителен број на нови клиенти во последниве месеци и нуди напредни бонус систем кој ќе работи во повеќе производот verticals и паричникот интеграција.На податоци за рударство и играч сегментација, заедно со вештачка интелигенција правило моторот и CRM add-ons максимизирање на задржување и на целокупната играч живот вредност.Дејвид McDowell, ко-основач и извршен ДИРЕКТОР на FSB Техника, понеделник рече: "Ние сме развиени индустриски повеќето технички напредни sportsbook платформа на пазарот денес, додека Bit8 има развиено модерна, производ agnostic платформа заврши со многу напредни CRM tools 15310 казино д-р hacienda височини. "Комбинирање на нашите јаки ќе им овозможи на Bit8 licensees да понуди сеопфатна спортски обложувања услуга со индустријата е најдобра кампања за управување со алатки.Создавање на еден поглед на клиентите е активност преку спортот и казино е непобедлива комбинација." Коментирање на договорот за Bit8, Angelo Dalli, извршен ДИРЕКТОР, рече: "видовме вистинска барање за потполно успеа спортски обложувања услуга од нашите licensees.Кога сме се запознале на FSB тим, тоа веднаш беше очигледно дека нивните модерни спортски обложувања технологија ќе работи и на нашиот производ agnostic платформа.

FSB се во линија со нашето размислување дека индустријата е подготвен да се пресели подалеку од наследството платформи.Ова партнерство прави голема комерцијална смисла, што ја зајакнува својата позиција како платформа на снабдувачот и ја подобрува FSB е дистрибуција можности" 154 блек џек rd ла vernia tx 78121. Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година 15340 казино д-р hacienda височини ca.

Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] она што на времето не sainsburys порака нови кликни и собира слотови.