она што покер рака удира 3 од вид

како да се биде покер дилер

Гувернерот на мериленд, Лери Хоган (R) во неделата издаде итен цел забрана на масовните собири, како и на неопределено затворање на државната казина и racetracks.Сила на полноќ на понеделник, Март 16, Мериленд има шест казина ќе биде принуден да го прекине своите операции.Наредбата се однесува на MGM Националните Харбор, во Живо!Казино & Хотел, Потковица Казино Балтимор, Холивуд Казино Perryville, Океанот Падови Казино, и Карпести Јазот Казино Комплекс.Шест коњ racetracks, исто така, ќе биде shuttered – Лорел Парк, Pimlico Трка Разбира, Timonium Трка Разбира, Фер Ридот Трки, Rosecroft Raceway, и Океанот Падови.Дополнително, сите parimutuel simulcast обложување установи низ државата се затвора.На Мериленд Лотарија и Игри Контрола Агенција вели дека ќе работи со казина, за да се олесни е уреден прекин на работењето она што покер рака удира 3 од вид.

"Оваа ситуација продолжува да се развива и ќе ескалира брзо и драматично," изјави Хоган како да се про во покер. "Овие се невиден активности во вонредна ситуација, но тие може да биде разликата во спасувањето на животи и задржување на луѓето безбедно." На Мериленд Одделот за Здравство извештаи 31 потврдени случаи на COVID-19 болест.Округот монтгомери има најмногу случаи со 12, и Принцот Џорџ е втор на девет како да се јама шеф во казино. Coronavirus е страшен економиите низ светот, и за локалните Мериленд наводнување дупки, годишниот Свети Патрик Ден shindig нема да биде типичен приходи бум.Хоган е итен цел забрана големи собири, која е дефинирана како 250 или повеќе луѓе.Нарачката прави ваквите собири на криминал, и бизниси ќе биде подложен на казни и прекршоци, ако тие не успеваат да се усогласат.Тоа е од клучно значење за јавното здравје и безбедност, кои барови, ресторани, и други бизниси низ државата се усогласат со законот," Хоган додаде како да се биде покер дилер. "Секој кој е домаќин или е дел од народот во барови овој викенд е jeopardizing здравјето на другите и да избегнуваат каков било контакт со членови на семејството или пријатели на возраст над 60 години или пак оние со основните здравствени состојби." Бројни специјални Ирски-тематските настани и концерти на шест Мериленд казината биле откажани.Игри места се свежи исклучување на нивните најдобри година во историјата, на шест страници колективно победа $1.757 милијарди долари во 2019 klas покер тоа canl destek. Мериленд се приклучува на растечката листа на држави во кои барем едно казино е затворен во пресрет на глобалната пандемија.Држави со затворени казина: Калифорнија, Род Ајленд, Индијана, Мериленд, Масачусетс, Охајо, Илиноис, Пенсилванија, и во Њујорк.Пен Национална, најголема казино оператор во сад, вели дека 12 од неговите својства ќе бидат затворени до вторник наутро.Бојд Игри извештаи и четири од своите казина се суспендирани.На Масачусетс Игри Комисија гласаа да ги затвори своите државата три комерцијални казина – Бис Бостон Харбор, MGM Спрингфилд, и Plainridge Парк.Род Ајленд затворени две казина.Во близина Конектикат, на Mashantucket Pequot Племенски Нацијата најави привремено промени на своите Foxwoods казино работењето.Почетокот утре, Март 16, маса игри ќе биде суспендирана, како ќе се покер турнири, спортски обложувања, бинго, и кено.Електронски маса игри во Гранд Pequot Кула ќе остане активна. Mohegan Сонцето откажана својата Покер Висока Страна промоција, но како на ова писание, нели најави прекин на било какви други казино игри. alarme покер nas l oynan р.