црвена карпа казино обложување стан

црвено правец на казино отворање датум

Дин Одморалишта, Ltd црвена карпа казино обложување стан. (NASDAQ:ДИН) акции стекнати 34.32 проценти минатата година, малку врвот на S&P 500 во процесот.Некои аналитичари веруваат дека гејминг компанијата може да продолжи надмина оваа година, како outlook во Макао станува се повеќе sanguine.Аналитичарите гледаат на операторот на две казина во Кинески игри енклава корист од олеснување на трговијата на тензиите меѓу САД и Кина, Пекинг напорите да проп до втор во светот по големина економија, и guestroom дополнувања и подобрувања, меѓу другите фактори.Претседателот Адут, а Кинески Претседател Xi Jinping се очекува да потпише договор првиот дел од трговијата компактен меѓу двете нации, во овој месец.Во средата, народна Банка на Кина (PBOC), дека земјата е централна банка, исечените резерва односот на барањето за lenders таму, намалување на финансирање на трошоците и потенцијално ослободувањето до повеќе капитал за кредити, потег дизајниран за да се поткрепат економијата, Како 2019 дру да блиски, ние веруваме дека упорни headwinds се олеснување и потенцијално би можеле да стожерот да стане tailwinds во 2020 година", рече Jefferies аналитичар Ендру Ли во белешка од почетокот на оваа недела.Дин, која работи Дин Макао и Дин Палата на полуостровот, е високо levered да VIP коцкари.Додека Macau посети беа стабилна минатата година, имаше слабост во high-end приходи, како премија играчи намалено трошење поради макроекономските фактори.Во декември, бруто игри приходи (GGR) во Посебен Административен Регион (SAR) лизна 13.7 проценти, добро за најлошото месечен пад од Март 2016 година, додека годишниот извештај падна 3,4 проценти.Со некои од прашањата со кои се соочува Macau лиценца носители во 2019 заладување, Jefferies' Ли вели компании како Дин и Лас Вегас Песоци (NYSE:LVS) се корист, бидејќи оние оператори се должи на комплетно реновирање оваа година, со многу потребните нова соба снабдување на пазарот.Аналитичарот има "купи" рејтинзи на двете акции.Ли не е сам во својата нахакан поглед на Макао оператори за 2020 година црвена карпа казино ballroom седење табелата. Номура Instinet е Хари Кертис гледа неколку фактори кревање игри компании со стапалки на SAR црвена карпа казино обложување шансите.

"Потенцијал catalysts вклучуваат почеток на нова Henquin железнички поттикне и светлина железнички систем, политичките détente меѓу Кина и САД и стабилизирањето на економијата во Кина", вели Кертис црвено правец на казино отворање датум. "Црн лебед позитивно ќе се првични индикации од Макао е нова влада на разумни чекори за лиценца носители треба се преземат за да ги задржат нивните отстапки." Лиценци за сите шест Macau concessionaires истекува во 2022 црвено правец на казино телефонски број.

Хо Лат Сенг неодамна беше инаугуриран како SAR е новиот главен директори, поттикнувајќи аналитичари и индустрија набљудувачи да се шпекулира дека индустријата за дозвола за обнова разговор може да се таложи некои интензитет како 2020 година се движи напред.Преовладува мудрост покажува дека обновување на ризик за големите оператори, како што се LVS и Дин, е исклучен, бидејќи тие компании се обврзува Кинески креаторите на политиката со планови за да додадете повеќе соби и да се изгради повеќе не-игри атракции.Пекинг е нестрплив да се види Macau прошири својата економија и да ја намали својата зависност од игри на приходите.Владата не е притискање на операторите да додадете повеќе средби и конвенцијата простор, како и туристички атракции, вклучувајќи музеи и висок квалитет на јадење опции. црвено правец на казино морски бафет.