рег gg незаконското коцкање на интернет

промо код geant казино диск

Ефектот на Кина е неминовна crackdown на употреба на рачен картичка swipers се чувствува во Макао, со Дин Macau сведоци својот најголем пазарот пад од октомври 2011 година рег gg незаконското коцкање на интернет.
Макао е казино економија порасна во текот на последните неколку години, толку многу што тоа сега eclipses Лас Вегас како коцкање главен град на светот, но Кинеската влада ненадејно спроведување на забрана на незаконски трансфери на пари има инвеститорите се загрижени; Дин Места Ltd.падна неодамна 8,5 проценти во близина на Хонг Конг тргување, додека MGM Кина Holdings Ltd.падна 8.2 проценти за истиот период обновена слот машини за продажба. Galaxy Entertainment Group Ltd., во меѓувреме, падна 7.6 проценти, додека Песоци Кина Ltd.падна 4.6 проценти, и SJM Holdings Ltd., 6.6 проценти.Посетителите на Макао од копното се дозволени да се донесе но не повеќе од 20.000 евра јуани ($3,200) во коцкање центар и само може да се повлече 10.000 јуани дневно, по картичката, од парични машини.За да се тргна на ограничувања, туристите се во можност да купат стоки од локалните пешак продавници користење на нивните дебитни картички и потоа трговија нив за локална валута со истиот pawnbroker.Сепак, зголемување на користењето на картичката-swiping машини во казината, не само што предизвика криза во Макао е pawnbroking индустрија, но тоа е, исто така, доби Кинеските власти нервозните за десетици милијарди јуани во нелегални средства што се земени на копното и во Макао.Според Карен Танг, аналитичар во Deutsche Bank AG во Хонг Конг, средства добиени преку недозволени картичка-swiping во Макао се проценува на износ до $6 милијарди долари годишно – што е околу 12 проценти на маса пазар прометот.Макао полицијата направени 12 апсења, вклучувајќи го плати картичка измама случаи во февруари и Март, оваа година.Шест лица беа уапсени на 18 февруари, со UnionPay картичка терминали, сметка книги и HK$700,000 на паричните средства запленети.Потоа, на 6 Март, полицијата рече дека тие биле уапсени четири луѓе, со три Кина UnionPay картичка терминали, купување потврди и HK$920,000 конфискувани; двајца луѓе беа уапсени осум дена подоцна и полицијата пронајдени четири плаќање терминал уреди, 304 банкарски картички, автентикација машини, картичка потрошувачка приходи, Кинески им се дозволи да патуваат и повеќе од HK$3.4 милиони евра ($438,000) во готово.Додека Кина најави дека ќе се наметне ограничувања на користењето на државата, поддржан дебитна картичка на компанијата UnionPay, на самата компанија изјави дека притиснете тоа тесно соработува со властите за борба против сите форми на нелегална банка картичка користете.Во меѓувреме, во државна сопственост Кина Централна Телевизиска станица пријавени Macau исто така, може да се соочи со олабавување на контролата на своите визи.Макао посетители кои не патуваат на трети лица земјата може да добие печат на нивниот пасош, кој ќе ја загрози иднината на визи.Бум во Макао во последниве години е во дел се должи на проширувањето на Кинескиот туризам, кој има се претвори во бил поткрепен со појавата на новите богатите средната класа и релаксација од страна на Кинеската влада за ограничување на движење на нејзините граѓани.Овие нови ограничувања би било друг извор на вознемиреност за Макао е инвеститори.Сепак, Унијата Игри аналитичар Грант Govertsen повика на инвеститорите да не паничите, велејќи: "Судејќи според досегашното искуство, тоа е често, сите кората и не се чувствува.На скратување на посетителот престој или построги користење на парични картички нема да мора да запрат коцкари' капацитет да се коцка." промо код financement изразат казино.