кога не хард рок казино отворен во атлантик сити

слот во африканс значењето на англиски јазик

Светскиот шампион женски покер играч, Саманта Abernathy име на Ауси Милиони 2018 амбасадорот вторник 23 јануари 2018 кога не хард рок казино отворен во атлантик сити. Хостиран од страна на Круната Мелбурн, Азија-Пацифик најголемите покер настан, Ауси Милиони е добредојде назад 25-годишниот Американски професионален покер играч Саманта Abernathy по втор пат – само оваа година, како амбасадор за мошне успешниот Главниот Настан.Тоа беше Ауси Милиони Главниот Настан во 2016 година што ја даде поранешниот графички дизајнер и илустратор можност за нејзиниот збег перформанси.
Abernathy стигна до конечната табела; и одигра еден од најпознатите исконски раце во Ауси Милиони историјата каде таа доби бавно се тркалаат од локалните Мајк Habb потоа успеа да се скок од две-надворешното на реката за да се елиминира него слот во дрвена табла крстозбор. Habb биле велејќи, "Брод тоа да се Папа" за голем дел од турнирот, така Џејсон Somerville одлучи да го донесат за Abernathy по таа зеде сите Habb е чипови и фразата "Бродот на Мама' е усвоен слот во африканс на англиски. Abernathy потоа заврши Главниот Настан на третото место против некои од врвните светски покер играчи и преземање на почетниот импресивен $625,000. Со нејзиниот профил одгледување на брза стапка, Abernathy е нова генерација на покер играч и сила да се смета со на овогодинешниот турнир, откако завршите во првите десет на нејзиниот последен осум турнири.

"Имав одлично време во Ауси Милиони во 2016 година, и беше навистина среќен со резултатот како што имаше само е преземање покер сериозно за неколку години.Оваа година јас ги имаат двојно искуство и многу повеќе турнири под мојот појас, па јас сум сигурен, јас може да оди понатаму", рече Abernathy.Склоност за стратегија игри и прават пари облози како дете е што доведе Abernathy да кариера во покер, со почеток во Seminole Хард Рок Казино во Флорида во 2012 година, кога таа се регистрирани за покер турнир да се помине времето.Една недела подоцна, Abernathy замина за Прага да се игра Светот Покер Турнеја настани – враќање на нејзиниот роден град на Gainesville, Грузија само да се одлучи да се направи се движат до всушност мека на игри, Лас Вегас.Од своето основање во 1998 година, на Ауси Милиони турнир е брзо да стане еден од главните запре на меѓународната покер коло за најголемите покер играчи.Со постојано зголемување на бројот на жените учеснички, има помалку бариери од било кога за жените да се печат нивните орган на покер сцена.Ауси Милиони Турнир Директор, Џоел Вилијамс вели, "Тој е брилијантен да се видат толку многу жени добивање вклучени во Ауси Милиони и да се одлучите на покер како и хоби и кариера.Тоа е причината зошто ние погледна кон Саманта да биде еден од нашите амбасадори оваа година – таа е идеална улога модел и сопственото Ауси Милиони искуства во одредена прикаже широчината на можност на покер пејзаж обезбедува на жените" Речиси 100 покер маси ќе бидат поставени низ наградуваниот комплекс во текот на наредните недели да се сместат илјадници играчи од целиот свет кои присуствуваат на настанот.Овогодинешниот турнир започна во средата 17 јануари и ќе трае до понеделник на 5 февруари, со секој во можност да го внесете преку сателит настани до понеделник 29 јануари.Џејсон Somerville ќе биде стриминг Главниот Настан исклучиво преку својот канал на Twitch.tv во четврток, 1, петок, 2 и недела 4 февруари 2018 слот во африканс значењето на англиски јазик. За повеќе информации, посетете ја Ауси Милиони веб-сајт на https://aussiemillions.com За понатамошни ПР & media информации, ве молиме контактирајте.КЕТРИН wilcox има Високи Комуникации Менаџер стр: +61 3 9292 8608 м: +61 434 219 041 e: [email protected] w: crownresorts.com.ау ELLE WARWICK ПР & Партнерства Извршен стр: +61 3 9292 5538 м: +61 421 331 378 e: [email protected] w: crownresorts.com.ау Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre kuzey к br s казино otelleri.