лав slots казино без депозит бонус

2 x 240-pin ddr3 dimm слотови

На матичното друштво на Планината Грациозен Casino Resort во Pocono Планините поднесе победа понуда за третина од 10 сателитски казино локации денес, со понуда на $21,188,888.88 врвот на други запечатени писма.Планината Грациозен #1 ДОО одбраната на 15-километри радиус во Лоренс Каунти сконцентриран во Нов Замок, град од околу 50 километри северозападно од Питсбург.Регионот се наоѓа помеѓу два големи артерии, Меѓудржавни 80 на Пенсилванија Turnpike, и е помалку од 10 милји од Пенсилванија-Охајо граница и околните Youngstown.Додека 664 општини одлучија надвор од Категорија 4 сателитски казино процес со поднесување на локалните резолуции забрана на коцкање места, претставници во Лоренс Каунти рече: "welcome мат е надвор." Пенсилванија е Генералното Собрание донесе голем коцкање експанзија пакет во октомври, и законодавството подоцна беше потпишан од страна на Гувернерот Том Волф (D).Секој од 10 сателитски казина ќе му биде дозволено да куќа до 750 слот машини и 30 табела игри.Во прилог на сателитите, експанзија legalizes онлајн коцкање и дневни фантазија спорт, создава спортски обложувања прописи во предвидениот увертира на сегашната федералниот забрана, овластува игри тргнува во внатрешноста аеродром терминали, и дозволува вклучување на слот машини на одделни камион запира.На "888" повторувањето во Планината Грациозен е понуда може да биде една ода за својата интерактивни игри партнер 888 Стопанства лав slots казино без депозит бонус. Penn National Игри освои првиот сателитски аукција, плаќаат $50.1 милиони евра за York Каунти.Сопствениците на Parx Казино во близина на Филаделфија го зеде второто наддавање натпревар со $40.1 милиони нуди да се обезбеди Westmoreland Каунти.Со повеќе од $21.1 милиони од Планината Воздушесто, Пенсилванија има преземено во речиси $111.4 милиони денари од три сателитски лиценци.Во текот на законот премин, државата, владата проценува на 10 казино понудите ќе се генерираат $100 милиони во даночните приходи.Планината Грациозен има два работни дена да ги плати Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB) вкупната понуда.Компанијата потоа има шест месеци да се идентификуваат точната локација на предложениот сателитски казино, со детални планови за градење, услуги, вработување проекции, и други слични информации.И покрај тоа што на врвот сателитски казино понудувач, Penn National Игри се движи напред со тужбата тврди дека проширувањето на законот е забрането.Компанијата е најстарата казино оператор во државата, а поседува Холивуд Казино во Harrisburg предградие на Grantville лав slots казино бонус кодот.
Penn National вели сателитски казино регулатива која обезбедува 25 километри заштита околу постојните казина неправедно им штети на своите недвижности и ги крши своите права за "еднаква заштита" според државниот устав.За разлика од Филаделфија, каде што четири казино места колективно форма голем радиус каде сателитите не може да се гради, Холивуд е најблискиот казино конкурент е повеќе од 60 милји далеку.Гувернерот Волкот и PGCB повика сојузниот судија оваа недела да го разреши Пен Националните е костум лав slots казино без депозит бонус кодови. "Холивуд Казино е 25-миле заштитна зона во сите насоки е повеќе од казино како Presque Isle на Ливади добива поради конкуренцијата во соседните држави", гувернерот и игри одбор прогласи. 2 x 240-pin ddr3 dimm слотови.